Šokis ir daina

Parašyta: 2019-06-04 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Renginiai |

Trakų rajono Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudies šokių grupė „Lendvarė“ kartu su vadove Rimute Blikertiene dalyvavo tarptautiniame chorų festivalyje „Šviesa amžinoji dainos“.

Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudies šokių grupė „Lendvarė“

Tai – Lietuvos dainų švenčių tradicijas puoselėjantis ir chorinę veiklą propaguojantis festivalis, kur liaudies šokiai palydimi chorų dainomis, vieną kolektyvą keičia kitas.

Šventėje dalyvavo: Jonavos r. savivaldybės kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Varūna“, Kaišiadorių liaudiškų šokių grupė ,,Savingė“, Trakų kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Nava“, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos jaunių choras, kamerinis choras „Ave Musica“ iš Kėdainių, moterų choras „Lelija“ iš Jurbarko, mišrus choras „Viltis“ iš Kazlų Rūdos, moterų choras „Žemyna“ iš Ukmergės, moterų choras ,,Žaisa” iš Samylų, mišrus choras „Versmė“ iš Domeikavos ir kt. kolektyvai. Svečiai iš Estijos ir Moldavijos. Apie 350 dalyvių.

Festivalis vyko Jonavos mieste Joninių slėnyje. Tai – poilsio ir pramogų vieta. Kasmet čia rengiamos Joninės. Vasarą slėnis tampa didžiule žaliuojančia pieva, kurioje vyksta jaunuolių bei šeimų piknikai, poilsiaujama, laksto ir netoliese esančiuose tvenkiniuose maudosi vaikai.

Pagal festivalio organizatorių prašymą Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė  „Lendvarė“ festivalyje atliko 3 šokius „Kubilą“, ,, Kūgiuką“ ir „Šelmių polką“. Jungtiniame šokių pasirodyme, audringomis ovacijomis „Lendvarės“  šokėjai  parodė  profesionalumą. Festivalio programa sujungė dainą ir liaudišką šokį. Tikimės, kad tai taps smagia tradicija ir ateityje kai Trakų rajono kolektyvai galės sublizgėti Jonavoje. Dalyvavimas tokiuose renginiuose plečia kultūrinį akiratį ir  bendradarbiavimą.

                      Dėkojame už išvyką Trakų rajono savivaldybei, Lentvario kultūros rūmams, Trakų rajono savivaldybės tarybos narei Teresai Solovjovai.

 

 

 

Gintautas BAGDŽIUS,

šokių kolektyvo narys

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *