Spaudos atgavimo dieną Katedros aikštėje atidaryta Z. Kazėno fotoparoda apie kovą už Lietuvos laisvę

Parašyta: 2014-05-09 | Kategorija: Kultūra |

Katedros aikštėje Spaudos atgavimo dieną atidaryta Zino Kazėno (Zika) fotografijos paroda „Vilnius – laisvės miestas: 1988–1991. Tai Lietuvos žurnalistų sąjungos nario Zino Kazėno ir Vilniaus miesto savivaldybės dovana miestiečiams ir sostinės svečiams.

 skautai33

„Spaudos atgavimo dieną pažymime puikia paroda, kuri yra liudijimas, ką reiškia laisvė, kad už ją reikia ir kovoti, ir sugebėti ją išlaikyti. Ir kova vyksta kiekvieną dieną. Neabejoju, kad ši puiki paroda primins, ką maža valstybė gali padaryti be armijos, be tankų, tiesiog, tikėdama tuo, ko siekia, ir būdama vieninga. Linkėčiau, kad tų laikų dvasia Lietuvoje išliktų  per amžius, ir, nepaisant žmonių amžiaus skirtumų, visi jaustų tai, ką mes jautėme tuo laikotarpiu, pavaizduotų nuotraukose. O šiandien, sveikindamas žiniasklaidą profesinės šventės proga, linkiu apkabinti Lietuvą geromis žiniomis“, – parodos atidaryme sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

 ZkAZENAS444

Parodos atidaryme dalyvavo ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius,  kuris dėkojo Vilniaus miesto savivaldybei už suteiktą galimybę parodyti fotografijas  vilniečiams.

Zinas Kazėnas nuo 1972 m. yra Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, nuo 1988 m. – laisvai samdomas fotografas. 1988–1991 m. Zinas Kazėnas buvo Sąjūdžio Informacinės Agentūros (SIA) fotografu. Fotografijose užfiksuotos akimirkos iš daugiau nei dviejų šimtų Sąjūdžio laikotarpio piketų, mitingų, akcijų. Per trejus metus fotografas apsilankė 250-tyje mitingų ir akcijų, vykusių Lietuvos miestuose ir miesteliuose, sukaupė daugybę medžiagos.

 zKAZENAS22

„Fotografai sako „jei atsirandi geroje vietoje ir geru laiku, ir padarai gerą nuotrauką. Taip ir išėjo su šia paroda. O daugiau?.. Nuotraukos kalba už mane“, – sakė parodos autorius Z. Kazėnas.

 zkAZENAS11

Apie Nepriklausomybės atkūrimo įvykius Zinas Kazėnas yra surengęs apie šimtą fotografijos parodų ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse. Didžiausios ir įspūdingiausios – Vengrijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Estijoje ir JAV.

Parodą lankytojai Katedros aikštėje galės apžiūrėti iki gegužės 15 d.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *