Stabdykime smurtą artimoje aplinkoje

Parašyta: 2019-07-14 | Kategorija: Naujienos, Policija |

Informatikos ir ryšių departamento duomenimis 2019 m. sausio–gegužės mėn. Elektrėnų policijos komisariate pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje (per tą patį 2018 m. laikotarpį – 24), 7 tyrimai – vien birželio mėnesį. Nustatyta 18 įtariamų asmenų, iš kurių 2 moterys. Nukentėjo 25 asmenys, iš jų 6 vyrai ir 19 moterų. Šie skaičiai rodo, kad smurtavimas šeimose nenutrūksta ir vis dar išlieka opia problema mūsų visuomenėje.

Tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, kad smurtas prasideda daug anksčiau, nei pasirodo fizinio ar seksualinio smurto požymiai. Įprastai jis prasideda, kai vienas iš partnerių siekia kontroliuoti ir dominuoti, kai į partnerį žiūrima kaip į savo nuosavybę, todėl reikalaujama paklusnumo, nuolankumo. Štai čia ir prasideda psichologinis ir ekonominis smurtas. Tai tarsi įžanga į fizinį ir seksualinį smurtą, ir jau šioje stadijoje jį reikia stabdyti. Todėl raginame visus gyventojus nebūti abejingais, nenusisukti nuo aukos, o jai padėti.

Ką galime padaryti pastebėjus smurto artimoje aplinkoje požymius:

* bendradarbiauti su policijos pareigūnais, pranešti apie galimai daromas tokias nusikalstamas veikas;

* išlikti neabejingiems ir akyliau stebėti šeimą, kurioje jau buvo pasitaikę smurto atvejų;

* išgirdus tokios šeimos namuose neįprastą triukšmą, pagalbos šauksmus ar pastebėjus sužalotus asmenis, pasiūlyti jiems savo pagalbą (laikiną apgyvendinimą, palydėti į policijos įstaigą, nuoširdžiai pasikalbėti, padrąsinti kreiptis į policiją ar specializuotą pagalbą teikiančią organizaciją);

* būtina kuo daugiau kalbėtis ir neleisti smurto aukoms likti vienoms su savo skausmu.

Svarbiausia, pastebėjus aiškius smurtavimo požymius, nedelsiant informuoti auką apie pagalbos galimybes ir ją paskatinti kreiptis pagalbos. Juk dėl smurto patiriamos ne vien tik fizinės kančios, seksualinis išnaudojimas, emociniai išgyvenimai. Tai žmogų paveikia visapusiškai, griaunant vidinę pusiausvyrą, sukeliant psichologinę krizę.

Smurto atveju nedelsdami skambinkite:

į policiją telefonu 112;

specializuotą pagalbą (emocinę paramą ir palaikymą, kvalifikuotą socialinę, psichologinę bei teisinę pagalbą) nemokamai teikia Specializuotas pagalbos centras tel. 8 650 95 216, el. p. spc@lygus.lt;

nemokamai emocinę paramą teikia „Pagalbos moterims linija“ tel. 8 800 66 366 (visą parą), galima kreiptis ir el. paštu pagalba@moteriai.lt bei „Vilties linija“ (visą parą) tel. 116 123, el. p. linija.vilties@gmail.com.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite