Statybos darbai: kaip veikia statybos industrija?

Parašyta: 2019-01-21 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai |

PR

 

Daugelis skirtingų organizacijų dirba kartu kurdamos statybos projektą. Darbuotojai tikisi, kad besimokantys mokiniai, stažuotojai supranta, kaip projektas bus kuriamas.

Šiame straipsnyje bus aprašomas tipinis statybos projekto kūrimo procesas, tačiau kai kurios didesnės įmonės siūlo dizaino ir kitas paslaugas, tad jie atlieka tiek konsultanto, tiek rangovo darbą. Turėkite omenyje, kad didelių projektų įgyvendinimas gali užtrukti kelis ar net keliolika metų: nuo pradinės idėjos iki baigiamųjų darbų.

Statybos projektas prasideda nuo kliento, kuris nusprendžia, kad reikia kažką statyti. Klientas gali būti nekilnojamojo turto vystymo bendrovė, vietos valdžios institucija, centrinės valdžios institucija, privatus verslas ar individualus asmuo.

Klientas nusprendžia, ką nori statyti, terminą, per kurį objektas turėtų būti pastatytas, ir kiek tai turėtų kainuoti.

Tuomet klientas samdo konsultantus, kurie  patars jam klausimais, susijusiais su projektavimu, kainomis ir visomis statybos taisyklėmis. Klientas gali pasirinkti keletą konsultacinių biurų ar vieną konsultantą, kuris patars visais statybos klausimais. Bet kuriuo atveju dažniausiai projektą kliento vardu prižiūri viena konsultacinė organizacija.

Konsultantai prižiūri projektavimo darbų etapą. Jie projektuoja būsimo statinio konstrukciją ir nustato, kiek kainuos statybos. Kai tai jau yra nustatyta, jie nusprendžia, kuris statybos rangovas turi atlikti statybos darbus. Rangovai dalyvauja konkurse, kurio metu turi įrodyti, kodėl jie yra geresni už savo konkurentus.

Konsultantai paveda darbus atlikti rangovams. Kai rangovai perima darbus, tuomet statybos persikelia iš brėžinių  į realybę, t.y. prasideda tikrieji statybos darbai.Rangovai užtikrina, kad statinys atitiktų projektą nustatytus kokybės reikalavimus, biudžetą ir darbai būtų baigti laiku.

Rangovai taip pat gali gauti pagalbą iš subrangovų. Jei reikia atlikti darbus, kuriems reikia specialių įgūdžių ar žinių, rangovas gali pasiūlyti darbą specializuotoms organizacijoms. Subrangovams pavedami atlikti šie statybos darbai:

  • Gelžbetonio darbai;
  • Konstrukciniai plieno gaminiai;
  • Darbas su pamatais;
  • Vandentiekio ir elektros darbai.

Tad statybos darbai apima daug įvairių darbų. Viskas vyksta palaipsniui: nuo idėjos, projekto parengimo iki statybos darbų. Skirtingais etapais darbus atlieka skirtingi žmonės: statybos konsultantai, rangovai bei subrangovai.

 

statybos projektų valdymas

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *