Suaugusiesiems kompensuos klausos aparatus abiem ausims

Parašyta: 2022-07-13 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Nuo liepos klausos negalią turintiems suaugusiesiems, nepriklausomai nuo šių asmenų amžiaus, kas penkerius metus bus kompensuojami du klausos aparatai. Šioms medicinos pagalbos priemonėms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) šiemet prireiks apie 900 tūkst. eurų.

„Klausos negalią turintiems suaugusiesiems, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, suteikta galimybė gyventi maksimaliai kokybiškai: jie gali gauti iš PSDF kompensuojamus klausos aparatus abiem ausims. Anksčiau du iš PSDF kompensuojamus klausos aparatus kas penkerius metus gaudavo tik privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti klausos negalią turintys pacientai iki 24 metų, kurie mokėsi specialiosiose, profesinėse ir aukštosiose mokyklose“,– sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Medicinos priemonių kompensavimo skyriaus patarėja Eglė Valiulytė.

Ligonių kasos atkreipia dėmesį į tai, kad pablogėjus klausai, pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją. Jis prireikus nusiųs konsultuotis pas gydytoją specialistą. PSDF lėšomis apmokamą klausos aparatą gali skirti tik gydytojas otorinolaringologas.

„Jei suaugusiam pacientui klausos aparatas skiriamas pirmą kartą, tuomet klausos sutrikimo laipsnį diagnozuoja ir kompensuojamąjį klausos aparatą skiria otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje. Jei aparatas skiriamas ne pirmą kartą, tuomet kompensuojamąjį klausos aparatą gali skirti minėtas specialistas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje“,– teigia E. Valiulytė.

Pasak jos, atsiradus galimybei gauti kompensuojamąjį klausos aparatą ir kitai ausiai, klausos negalią turintis pacientas, jau turintis vieną klausos aparatą, turėtų nedelsti ir kreiptis į otorinolaringologą, dirbantį tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje, dėl antro klausos aparato įsigijimo.

Gydytojas specialistas įvertins paciento sveikatą, klausos aparato poreikį ir išduos medicinos dokumento išrašą, su kuriuo reikia kreiptis į įmonę (sudariusią sutartį su VLK) dėl aprūpinimo kompensuojamuoju klausos aparatu.

Pasirinktas klausos aparatas apdraustajam PSDF lėšomis kompensuojamas 100 procentų. Žinotina, kad įmonės privalo užtikrinti apdraustųjų aprūpinimą klausos aparatais, dėl kurių yra pasirašiusios sutartis, netaikydamos priemokos dėl technologinių ypatumų. Priemoka dėl technologinių ypatumų gali būti taikoma tik apdraustajam raštu patvirtinus, kad jis yra informuotas apie galimybę gauti kompensuojamąją priemonę, bet renkasi tos pačios paskirties priemonę, kuriai pagaminti taikomos modernesnės technologijos ir naudojamos brangesnės medžiagos.

Šiemet iš PSDF klausos aparatams ir jų pritaikymo išlaidoms kompensuoti skirta daugiau nei 3 mln. eurų.

Daugiau apie klausos aparatų kompensavimo tvarką galima rasti čia.

(Piktochart nuotr.)


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *