Sudeginto kaimo aidai

Parašyta: 2014-11-21 | Kategorija: Naujienos, Onuškis, Seniūnijos, Trakai |
Šių metų balandžio mėnesį Bakaloriškių kaime buvo atidengtas paminklinis akmuo sudeginto kaimo ir žuvusių žmonių atminčiai įprasminti.

Šių metų balandžio mėnesį Bakaloriškių kaime buvo atidengtas paminklinis akmuo sudeginto kaimo ir žuvusių žmonių atminčiai įprasminti.

Onuškio viešojoje bibliotekoje lapkričio 14 d. buvo atidaryta Vytauto Žemaičio fotoparoda „Sudeginto kaimo aidai“, skirta sovietinių partizanų sudeginto Bakaloriškių kaimo tragedijos  70-mečiui paminėti. Dar šių metų balandžio mėnesį Bakaloriškių kaime buvo atidengtas paminklinis akmuo, šiai tragedijai įprasminti. Iškilmes taip pat dokumentavo Vytautas Žemaitis. Autorius liko sujaudintas ir negalėjo likti nuošaly, todėl nusprendė savaip prisijungti prie atminties įprasminimo.

Dabartinio kaimo vaizdai, jo gyventojai, paminklinio akmens atidengimas – tai šios parodos nuotraukų turinys. Darbuose matyti dar gyvi Bakaloriškių kaimo tragedijos amžininkai, į minėjimą atvykę jų anūkai, proanūkiai. Bakaloriškiečių veiduose – susikaupimas, sustingusios ašaros akyse ir tuo pačiu nematomos mintys tarytum linkėjimas, jog tokios tragedijos daugiau nepasikartotų. Anot organizatorių, parodos tikslas netik įprasminti tragedijos atmintį, bet su šia paroda keliauti per rajono bibliotekas, mokyklas ir dalyvauti teminiuose vakaruose, skirtuose II Pasaulinio karo bei pokario laikotarpiui atminti ir taip skatinti jaunimą prisiminti savo senolių įnašą į mūsų dabartinį gyvenimą.

Paminklinio akmens -atminties įprasminimo pagrindiniai iniciatoriai – broliai Gintautas ir Vladas Kleinotos, išgyvenę kaimo tragediją, savo apsilankymu fotoparodoje pagerbė autorių Vytautą Žemaitį ir padėkojo už jo iniciatyvą. Parodą suorganizuoti Trakų krašto fotografų asociacijai „Fotra“ padėjo Onuškio seniūnija su seniūne Zita Aniuliene priešaky, finansiškai parėmė Trakų rajono savivaldybė.

Paroda Onuškio bibliotekoje bus eksponuojama iki gruodžio 12 d.

Dana ZACHAREVIČIENĖ,

TKFA „Fotra“ vadovė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *