Sukčiai Trakuose

Parašyta: 2019-07-04 | Kategorija: Naujienos, Policija, Trakai |

Pastaruoju metu Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Trakų r. policijos komisariate padaugėjo pranešimų dėl sukčiavimų elektroninėje erdvėje. Socialiniame tinkle „Facebook“ asmenys, suradę skelbimą dėl nuomojamojo buto Trakuose, „Facebook“ nemokama susirašinėjimo ir pokalbių programėle „messenger“ susisiekia su prisistatančiu Justu Zabuka – galimai buto savininku ir susitaria dėl buto nuomos kainos. Justas Zabuka paprašo rankpinigių ir nurodo kitų asmenų sąskaitas, į kurias paprašo pervesti pinigus. Kai pinigai atsiduria nurodytoje sąskaitoje, tariamas buto „savininkas“ dingsta į žinutes neatsakinėja ir pinigų negrąžina.

Policijos patarimai, kaip nepakliūti į tokių sukčių pinkles

Bendraujant internetu dėl buto nuomos būtinas atsargumas ir netgi sveikas įtarumas. Patikimiausia ir saugiausia būtų kreiptis į įmones, teikiančias tokias paslaugas, tačiau žmonės dažnai imasi iniciatyvos patys ieškoti naujos gyvenamosios vietos.

Renkantis būstą, visų pirma, reikėtų įvertinti realią būsto nuomos kainą. Taip pat pervesti ar paduoti avansą, mokėti sutartą nuomos sumą reikia tuomet, kai turite būsto raktus, esate pasirašę tvarkingą abiejų šalių pasirašytą nuomos sutartį, o prieš ją pasirašant ir aptartos sutartyje esančios sąlygos.

Rašytinė gyvenamosios patalpos nuomos sutartis laikoma sudaryta, kai abi šalyspasirašo. Pasirašant sutartį svarbu atsiminti ir tai, jog nebūtina pateikti visų savo asmeninių duomenų. Pasirašyti sutarčiai užtenka asmens vardo, pavardės, gimimo datos ir registruotos gyvenamosios vietos. Tokių duomenų pakanka, jog, iškilus nesutarimams, teisme pavyktų išsireikalauti užstatą. Pasirašant sutartį, galima paprašyti parodyti asmens dokumentą, jog įsitikintumėte, kad tai yra tas pats žmogus. Tačiau nei vienu atveju nereikia siųsti ar įteikti savo asmens tapatybės kortelės, paso kopijų kitiems asmenims. Jei butą nuomojantis asmuo prašo jūsų dokumento, banko pavedimo kopijų, tai gali būti dar vienas būdas, kaip vėliau su jūsų pateiktais asmens duomenimis būtų galima daryti nusikalstamas veikas.

Trakų r. PK inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *