Sumažėjusios šilumos kainos palengvino buitį ir būtį

Parašyta: 2014-01-03 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
susitikimas su gyventojais

Apie sutramdytą šilumos kainų pasiutpolkę, naujus žingsnius žmonių gerovės link buvo kalbėta, tartasi ir svarstyta Trakų kultūros rūmuose vykusiame gyventojų susirinkime

Žymiai sumažėjusios kainos už šildymą, pastangos ir siekiai šią kainą dar mažinti – jau realybė. Tai geros naujienos, kurios pasitiko Trakų gyventojus ties Naujųjų metų slenksčiu.

Apie sutramdytą šilumos kainų pasiutpolkę, naujus žingsnius žmonių gerovės link buvo kalbėta, tartasi ir svarstyta Trakų kultūros rūmuose vykusiame gyventojų susirinkime. Su gausiai susirinkusiais trakiečiais bendravo rajono savivaldybės meras Vytautas Zaleckas, administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, savivaldybės specialistai, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, UAB „Prienų energija“ direktorių pavaduojanti Nelija Skinderienė, Trakų šilumos tinklų direktorius Kęstutis Kasparavičius, Trakų gyventojų bendruomenės „Santalka“ pirmininkė Nijolė Dočkuvienė.

Ilgai lauktus mažėjančių šilumos kainų pokyčius liudija ne tik gyventojų gautos sąskaitos. Pati iškalbingiausia – skaičių kalba. Pavyzdžiui, Trakuose, Mindaugo gatvės 20 namo vieno iš butų – 56 kv. metrų būsto savininkai – pernai lapkritį už šilumą (kartu su karštu vandeniu) mokėjo 540, o šiemet – 450 litų, t.y. 90 litų arba beveik 17 proc. mažiau. Beje, nors šįmetis lapkritis buvo nešaltas, bet nuo pernykščio jį skyrė tik 0,2 laipsnių, tad šis skirtumas įtakos neturėjo. Rajono savivaldybės specialistų duomenimis, pernai pagal šilumos kainas Trakų rajonas šalyje buvo trečias pagal brangumą, o šiemet pakilo jau į aštuntąją poziciją.

Prisiminus liaudies išmintį galima sakyti, kad gera pradžia – pusė darbo. Rajono vadovai informavo, kad ieškoma galimybių šilumos kainą dar mažinti. Todėl planuojama Trakuose įrengti biokuru kūrenamą katilinę. Šilumą tiekianti „Prienų energija“ yra parengusi galimybių studiją, kurioje yra numatytos biokuro katilo įrengimo perspektyvos jau esamoje katilinėje. Rajono vadovai susirinkime informavo, kad yra ir kitų variantų – biokuro katilinę įrengti prie miesto turgavietės arba „Trasalio“ teritorijoje. Bet kuriuo atveju, išnagrinėjus visas galimybes, projekto variantai bus viešai pateikti Trakų gyventojams, kurie turėtų pasirinkti lemiamą sprendimą.

Gyventojų susirinkime aptarta ir daugiabučių namų renovacija. Jau netrukus baigsis rangos darbų konkursas ir laimėjusi statybos organizacija pasirašys sutartis su nusprendusiais atnaujinti savo būstus gyventojais. Pirmuoju etapu bus renovuoti 15, antruoju – 28 rajono daugiabučiai namai. Gyventojai buvo patikinti, kad statybos organizacijai keliami griežti reikalavimai ir savo ruožtu jie buvo paraginti nelikti nuošalyje nuo vykstančių darbų, tartis esant neaiškumų su renovacijos darbų administratoriumi – Trakų šilumos tinklų darbuotojais.

Rajono vadovai, įmonių atstovai su dalyvavusiais susitikime diskutavo ne tik šiais, bet ir kitais trakiečiams aktualiais klausimais. Buvo prieita prie bendros išvados, kad tokie susitikimai yra abipusiai naudingi ir nutarta juos rengti bent kartą per ketvirtį.

 

Sigita NEMEIKAITĖ,

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Autorės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *