Susipažinę Trakų ir Gižycko vaikai įgijo naujų, suartinusių patirčių

Parašyta: 2021-09-02 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Rugsėjo 1-ąją, kai vėl mokyklose atsiveria klasių durys, prasideda naujieji mokslo metai, dar daugybė įspūdžių iš ką tik prabėgusios vasaros. Kartais ir trumpi vasaros susitikimai tampa ne tik įsimintini, bet ir įgyja antrą kvėpavimą. Ne išimtis – ir rugpjūčio antroje pusėje vykusi bendra Trakų ir Gižycko rajonų vaikų vasaros laisvalaikio stovykla.

Stovyklautojai įveikė 8 km pėsčiųjų žygį Varnikų pažintiniame take

„Laisvalaikio stovykla, kurioje drauge stovyklavo Lenkijos ir Lietuvos vaikai, tapo tikru atradimu ir pranoko lūkesčius: užmezgė naujas draugystes, ryšius ir sukaupė naujas patirtis. O įdomu ir svarbiausia tai, kad užsimezgę ryšiai išliko ir po stovyklos, turi gražų tęsinį. Vaikai toliau bendrauja, būdami skirtingose šalyse, nors drauge buvo vos keletą gražių vasaros dienų. Vienintelis dalykas, ko jie tikrai gailisi – kad per mažai laiko buvo kartu“, – pastebėjo Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja, laikinai pavaduojanti merą, Marija Puč.
Vasaros stovykloje, kuri vyko Trakuose, kartu stovyklavo iš Lenkijos, Gižycko, atvykę 12–14 metų vaikai kartu su savo bendraamžiais iš Trakų bei Lentvario. Stovykla surengta įgyvendinant programos „Intereg Lietuva–Polska“ vykdomą projektą „Trakų ir Gižycko paveldo atvėrimas turizmui“. Projekto dėka Gižycko vaikai patyrė, kuo gyvena jų bendraamžiai Lietuvoje, koks tai kraštas, jo tradicijos ir papročiai, drauge iškylavo ir sportavo.
Jau pirmąją viešnagės dieną dvidešimt stovyklautojų (po dešimt iš abiejų šalių) sugužėjo į rajono savivaldybės Didžiąją salę. Paaugliai susipažino, kaip dirba savivaldos institucija, išgirdo savivaldybės vadovų – mero pavaduotojos, pavaduojančios merą, M. Puč, savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Šatevičiaus pasakojimus.
Po šios įdomios pažinties pereita prie aktyvios veiklos. Nuobodžiauti išties neteko. Veiksmo netrūko – jis persikėlė į vaizdingas Trakų krašto vietas, gamtos kampelius.
Stovyklautojai pasikinkė Trakų ežerų bangas ir plaukiojo vandens dviračiais, įsijungė į orientavimosi varžybas Varnikų miške, susipažino su golfo žaidimu. Ypač daug emocijų sukėlė apsilankymas „Ąžuolynės“ poilsio parke netoli Aukštadvario. Keliauti medžių viršūnėmis turbūt ne vienas pasvajoja, tačiau įveikti medžiuose ir tarp medžių esančias lipynes, pasirodo, reikia ir vikrumo, ir drąsos. Tačiau toks aktyvus bei ekstremalus laisvalaikis visiems buvo prie širdies.
Sportiniai bei turistiniai gebėjimai buvo ugdomi ir toliau. Vaikai leidosi į gana ilgą – 8 km pėsčiųjų žygį Varnikų pažintiniame take, tačiau taip keliavę nuovargiu nesiskundė. Todėl dar liko jėgų iškylai laivu į Užutrakio dvaro sodybą, ekskursijai po šį žymų kultūros paveldo objektą. Stovyklą vainikavo ekskursija po Trakus ir didingąją Trakų Salos pilį.
Pasak rajono savivaldybės mero pavaduotojos, pavaduojančios merą, M. Puč, vykdomas projektas „Trakų ir Gižycko paveldo atvėrimas turizmui“ pagal programą „Intereg Lietuva–Polska“ išties suteikia puikių galimybių abiems nuo seno bendradarbiaujantiems miestams.
„Vaikų stovykla – nedidelė, bet labai reikšminga šio projekto sudėtinė dalis. Būtent projekto dėka atsiranda galimybių ne tik pagerinti infrastruktūrą, bet ir artimiau pažinti vieniems kitus, pasidalinti patirtimi, įjungiant į veiklą ir jaunąją kartą, kuri, tikimės, tęs jau du dešimtmečius trunkančią abiejų miestų draugystę ir tarptautinę partnerystę“, –
sakė M. Puč.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *