Susipažinta su trijų savivaldybių patirtimi, taikant vietinę rinkliavą

Parašyta: 2016-01-28 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
Nuotraukoje (iš kairės): Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, Trakų rajono savivaldybės Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Danė Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos  direktorius  Jonas Liesys, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Trakų rajono savivaldybės Aplinkosaugos  ir viešosios tvarkos vyr.specialistas Jonas Kriaučiūnas, Trakų rajono savivaldybės Teisės, personalo administravimo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Antanas Česlauskas, VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus

Nuotraukoje (iš kairės): Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, Trakų rajono savivaldybės Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Danė Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Trakų rajono savivaldybės Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos vyr.specialistas Jonas Kriaučiūnas, Trakų rajono savivaldybės Teisės, personalo administravimo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Antanas Česlauskas, VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus

Rajono savivaldybės administracijos atstovai lankėsi Klaipėdos, Kelmės ir Raseinių rajonuose, kuriuose susipažino, kaip šiose savivaldybėse taikoma vietinė rinkliava.

Pasidalijimas patirtimi, susipažinimas vietoje, kaip veikia vietinės rinkliavos už komunalines atliekas sistemos, tikimasi, padės išvengti pavojingų duobių ir nesklandumų, mūsų rajone pereinant prie naujosios įmokų už atliekų surinkimą tvarkos.

Praėjusių metų gruodžio 3 dieną Trakų rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl dvinarės vietinės rinkliavos už konunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

 Vadovaujantis teisės aktų pasikeitimais, rajono savivaldybė turi pereiti prie naujosios mokesčių už atliekų surinkimą tvarkos nuo liepos mėnesio. Ši rinkliava būtent ir taikoma mūsų rajono atstovų aplankytose savivaldybėse.

Gargžduose su rajono atstovais susitiko Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas kartu su VšĮ „Gargždų švara“ direktoriumi Rimantu Martinkumi, pristatę komunalinių atliekų tvarkymo patirtį. Susitikime dalyvavo Trakų rajono savivaldybės administracijos  direktorius  Jonas Liesys, Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Danė Rudelienė, Teisės, personalo administravimo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Antanas Česlauskas, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, Trakų rajono savivaldybės Aplinkosaugos  ir viešosios tvarkos vyr. specialistas Jonas Kriaučiūnas.

Buvo keliami įvairūs vietinės rinkliavos taikymo aspektai, svarstoma, kad rinkliavos dydį reikėtų nustatyti pagal nekilnojamojo turto plotą, aptarti konkurso sąlygų vežėjui klausimai. Klaipėdos rajono atstovai įvardijo teigiamas rinkliavos įvedimo puses ir supažindino su atliekų išvežimo organizavimo  klausimais, taip pat apibūdino lengvatų taikymo ir kt. problemas.

Svečiams iš Trakų taip pat buvo aprodyta turima VšĮ „Gargždų švara“ materialinė bazė.
Pasidžiaugta abipusiai naudingu susitikimu, aptarti ir kiti abiems panašioms savivaldybėms svarbūs klausimai ir problemos, kurių, kaip visada, netrūksta metų pradžioje, planuojant savivaldybių biudžetus ir naujus darbus.

Be Klaipėdos rajono mūsų savivaldybės atstovai apsilankė Kelmės ir Raseinių savivaldybėse.
„Ten, kur lankėmės, jau nueitas tas kelias, kurį mes dar tik pradedame. Tad buvo naudinga pasisemti sukauptos patirties, kad ateityje išvengtume galimų klaidų įgyvendinant rinkliavos sistemą“, – tvirtino rajono savivaldybės administracijos direktorius J. Liesys.

Trakų rajono savivaldybės informacija  

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *