2024 Balandžio 25, Ketvirtadienis

Susirgus COVID-19 būklė kritiškai pablogėti gali vos per 3 paras – medikai išvardijo, kokie simptomai yra pavojingiausi

Parašyta: 2021-11-09 | Kategorija: Aukštadvaris, Lietuva, Seniūnijos, Sveikata, Trakai |
Jurga Dūdienė. Foto: DELFI / Karolina Pansevič

 

Kasdien Lietuvoje nustatoma apie 3 tūkstančius naujų COVID-19 atvejų, o dėl šios ligos per parą į ligonines visoje šalyje paguldoma apie 200 asmenų. Visi likusieji gydosi namuose ir į ligoninę vežami tik sveikatos būklei pasiekus kritinę ribą. Visgi, kai kurie pacientai, sergantys COVID-19 ir besigydantys namuose, nesikreipia į šeimos gydytojus, tačiau vos pakilus temperatūrai kviečia greitąją pagalbą. Taip prie priėmimo skyrių formuojasi dar didesnės eilės.

Apie tai, kaip šeimos gydytojai gali padėti besigydantiems namuose bei kokios būklės pacientai patenka į ligoninę, laidoje „Delfi tema“ pasakojo Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikos vadovas docentas daktaras Tomas Tamošuitis bei Aukštadvario pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė, šeimos gydytoja Jurga Dūdienė.

Neigiantys koronavirusą ligoninėse atsiduria jau labai sunkios būklės

Kaip laidoje kalbėjo doc. dr. T. Tamošuitis, Kauno klinikos nėra pagrindinė atraminė COVID-19 ligoninė, dažniausiai čia gydomi labai sunkios būklės asmenys arba tie, kuriems reikia papildomo gydymo ne tik dėl koronaviruso. Visgi, net ir šioje ligoninėje jaučiamas didelis pacientų pagausėjimas. Tuo metu pagrindinėje Kauno regiono COVID-19 ligoninėje, tai yra LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų skyriuje dabar gydoma apie 300 pacientų. Ligoninės skyriai pilni koronavirusu sergančių pacientų, tad tenka atidaryti papildomus skyrius.

Visi pacientai, pasak pašnekovo, labai individualūs, o patekus į ligoninę jų būklė gali būti labai skirtinga. Vidurkis, kada į ligoninę patenkama nuo ligos nustatymo PGR metodu, yra 8 paros. Būna ir tokių atvejų, kad vos patekusį į ligoninę pacientą tą pačią parą reikia siųsti į intensyvią terapiją. Yra ir tokių, kurie į intensyvios terapijos skyrių siunčiami tik po kelių dienų, praleistų ligoninės skyriuje.

Tomas Tamošuitis. Foto: Organizatorių nuotrauka

 

„Lyginant su antra ar trečia banga, ji labai stipriai nesiskiria, į intensyvią terapiją pacientai patenka apie 8-10 parą nuo diagnozės ir jų būklės yra sunkios. Ši banga išsiskiria tuo, kad yra jaunesni pacientai ir jų būklė labai prasta.

Yra kelios pacientų grupės. Viena grupė yra tradiciniai lietuviai, labai kantrūs, ilgai ignoruojantys savo ligos simptomus. Kai kurie netgi ignoruoja savo ligą, neigia jos buvimą, tokių pacientų būklė atvykus į ligoninę dažniausiai būna daug blogesnė“, – pasakojo doc. dr. T. Tamošuitis.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite