Susitikimas su Pasaulio Krymo totorių kongreso vykdomojo komiteto atstovais

Parašyta: 2016-04-18 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
 
Merei buvo įteiktos atminimo dovanos-suvenyrai. Bulgarijos totorių bendruomenės atstovas padovanojo šaliką ir paveikslą

Merei buvo įteiktos atminimo dovanos-suvenyrai. Bulgarijos totorių bendruomenės atstovas padovanojo šaliką ir paveikslą

Š. m. balandžio 13 d. Trakuose lankėsi ir susitiko su mere Edita Rudeliene  Pasaulio Krymo totorių kongreso vykdomojo komiteto posėdžio dalyviai – Krymo totorių lyderiai Mustafa Džemilevas, Refatas Chubarovas, Pasaulio Krymo totorių kongreso nariai iš Bulgarijos, Kanados, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Turkijos, Ukrainos ir JAV.

Susitikimo metu buvo atkreiptas dėmesys, kad Lietuvoje, tuo pačiu ir Trakuose,  totorių bendruomenė turi gilias tradicijas nuo XIII–XIV amžiaus. Didieji Lietuvos kunigaikščiai Gediminas, Algirdas, Kęstutis ir Vytautas su totoriais sudarydavo karines sąjungas. Totoriai tarnaudavo LDK kariuomenėje. Šiuo metu mūsų šalyje gyvena 4000 totorių, daugiausia Vilniaus, Kauno ir Alytaus apskrityse. Paminėtas mažai kam žinomas įdomus faktas: „1441 m. Krymo chanatą, iki XVIII a. garsų kaip viena stipriausių Rytų Europos valstybių, įkūręs chanas Cahdžis Girėjus, istorikų spėjimu,  gimęs Trakuose apie 1397 m. 1441 m. jis, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės remiamas, buvo karūnuotas Krymo chanu…“.

Pasaulio Krymo totorių kongreso vykdomojo komiteto atstovai norėtų, kad Trakuose būtų įsteigtas jų kultūros centras ar kultūros namai, taip pat pastatytas paminklas istorinei asmenybei chanui Cahdži Girėjui.

E. Rudelienė pasveikinusi svečius, trumpai pristačiusi savo kraštą, išklausiusi jų pasisakymus, sutiko bendradarbiauti. Pasak jos, prieš pasirašant sutartį ar bendradarbiavimo protokolą,  turi būti dar ne kartą organizuoti bendri susitikimai su Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos, Trakų muziejaus administracijos, kitų įstaigų, organizacijų atstovais ir labai konkrečiai aptartos bendradarbiavimo kryptys.

Merei buvo įteiktos atminimo dovanėlės-suvenyrai.

Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė, savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *