Tankodromo atidarymo šventėje Trakų seniūnas pirmasis išbandė karinę techniką

Parašyta: 2013-08-16 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakų kaimynystėje atidarytas pirmasis tankodromas Baltijos šalyse. Atidarymo šventėje dalyvavęs Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas pirmasis išbandė tankodromo eksponatus – karinius šarvuočius FV432. Prisiminęs kažkada kariuomenėje gautus įgūdžius, seniūnas drąsiai vairavo beveik 15 tonų sveriančią karinę techniką. Seniūną palaikė ir drąsino ekipažo narė rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė.

 

Kariniai šarvuočiai FV432, dar kitaip vadinami „karo taksi“, į tankodromą atvežti iš Didžiosios Britanijos. 1976 metais pagaminti šarvuočiai, kuriuos galės išbandyti tankodromo lankytojai, buvo naudojami taikos palaikymo misijose Afganistane ir Irake. Kaip lengvąją karinę techniką juos iki šiol naudoja Didžiosios Britanijos, Indijos ir kitų šalių ginkluotosios pajėgos.

 

Visą karinę techniką tankodrome bus galima ne tik apžiūrėti, bet ir išmėginti pačiam. Lankytojai šarvuočiais galės būti pavėžinti arba patys išbandyti savo jėgas vairuojant šį keliolika tonų sveriantį monstrą.

 

Trakų rajone atsiranda naujų laisvalaikio praleidimo galimybių, o įvairovė visada gerai. Ekstremalių pojūčių mėgėjams tikrai bus kur išsilieti“, – sakė nepabūgusi išbandyti šarvuočio savivaldybės administracijos direktorė A. Kandratavičienė.

 

Skirtingai nei amerikietiški šarvuočiai, šie pagaminti iš plieno, todėl yra gerokai sunkesni. Vairuojant beveik 15 tonų sveriančią karinę techniką, sunkiausia yra priprasti prie jo gabaritų. Vairavimą šiek tiek palengvina tai, kad šarvuotyje įmontuota automatinė greičio dėžė, todėl nereikia perjunginėti pavarų ar stebėti tepalų lygio“, – pasakoja tankodromo sumanytojas Nerijus Stankus.

 

Anot jo, tankodromas nuolat bus pildomas įvairiomis karinėmis transporto priemonėmis bei technika, o ilgainiui taps nedideliu kariniu miesteliu. Tikimasi jau kitąmet įsigyti ir rusišką tanką T55.

 

Pirmasis tankodromas Baltijos šalyse įkurtas Trakų rajone, 23–ajame automagistralės Vilnius–Kaunas kilometre (šalia Karališkosios senosios kibininės). Planuojama, kad jis veiks visais metų laikais.Šią pramogą rengia UAB „Laisvalaikio dovanos“.

Kopija iš IMG_9663

 Trakų seniūnas K.Vilkauskas vairavo beveik 15 tonų sveriantį šarvuotį

Kopija iš trakai_93622

Rajono savivaldybės administracijos direktorė A. Kandratavičienė taikėsi per kulkosvaidžio taikiklį

TŽ inform.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *