Tarptautinės karinių parašiutininkų mokyklų varžybos

Parašyta: 2013-07-24 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

plakatas_rugčių_tvarkarastis

 

 

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamų Tarptautinių karinių parašiutininkų mokyklų varžybų Challenge Inter-Ecoles de Parachutisme (toliau – CIEP) viena iš rungčių – Plaukimo rungtis su karine uniforma

Data: 2013 m. liepos 25 d., ketvirtadienis

Laikas: 9:30 – 11:30 val.

Vieta: Galvės ežeras, Trakai

 

Plaukimo rungtyje varžysis Lietuvos, Belgijos, Estijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Vokietijos kariai.

 

Varžybų organizatorius – Divizijos generolo S. Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla. 

 

Apie varžybas

 

Tarptautinės karinių parašiutininkų mokyklų varžybos įvairiose Europos šalyse vyksta jau nuo 1980 metų. Jose varžomasi šaudymo, orientavimosi, plaukimo su karine uniforma, desantinių ir tikslaus nusileidimo šuolių rungtyse. Kiekvienais metais varžybas organizuoja vis kita šalis.

 

2012 metų CIEP varžybų metu Lietuvos kariuomenei buvo pasiūlyta organizuoti 34-ąsias Tarptautines karinių parašiutininkų mokyklų varžybas ir mokyklų vadovų simpoziumą.

 

Varžybose „CIEP 2013 Lithuania“ ir Parašiutinio rengimo mokyklų vadovų simpoziume dalyvauja Belgijos, Estijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Vokietijos ir Portugalijos atstovai. Simpoziumo metu pristatomos parašiutinio rengimo naujovės, technika, dalinamasi parašiutinio rengimo patirtimi.

 

Lietuvos kariai sėkmingai dalyvauja CIEP varžybose nuo 2006 metų: trejus metus iš eilės Lietuvos kariai užėmė prizines vietas ir nugalėjo desantinių šuolių rungtyje, aplenkę prancūzų, vokiečių, belgų ir kt. šalių karius. 2012 metais Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro paruošta karių komanda iš Prancūzijos parvežė 1 aukso (šaudymo rungtyje) ir 5 komandinius bronzos medalius.

 

Daugiau info apie varžybas – krašto apsaugos ministerijos puslapyje:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/prasidejo_pirma_karta_lietuvoje_organizuojamos_tarptautines_kariniu_parasiutininku_mokyklu_varzybos.html

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *