Tarptautinės teatro dienos proga meno galerijoje „Fojė“ parodos „Nepriklausomas kinas“ atidarymas

Parašyta: 2021-03-26 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Kovo 27 d. 14:00 val. Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“ vyks parodosNepriklausomas kinas/ Kino Niepodległej“ atidarymas. Ši paroda skirta paminėti Tarptautinei teatro dienai.

Parodoje pristatomos 21 prieškarinio lenkų kino įžymybės. Tai – aktoriai, režisieriai ir scenaristai, darę įtaką Lenkijos tarpukario dvidešimtmečio kultūriniam gyvenimui. Tai – žmonės, susiję ne tik su kino industrija, bet ir su teatro, kabareto ir vodevilio scenomis, literatūra ir menu. Parodoje reprezentuojami aktoriai: Elžbieta Barszczewska, Franciszek Brodniewicz, Eugeniusz Bodo, Helena Grossówna, Adolf Dymsza, Mieczysława Ćwiklińska, Adam Brodzisz, Lena Żelichowska, Kazimierz Junosz-Stępowski, Jadwiga Smosarska, Liudwik Sempoliński, Jerzy Pichelski, Kazimierz Wajda ir Henryk Vogelfänger, Aleksandr Żabczyński, Aleksandr Zelwerowicz ir Ina Benita; režisieriai Mieczysław Krawicz, Józef Lejtes ir Michał Waszyński bei scenaristas ir literatas Anatol Stern.

Parodos autorius – rašytojas, kultūros ekspertas ir žurnalistas, portalo IDA redaktorius, esė rinkinių „Baimės galia“ ir „Vaizduotės vektoriai“ bei romano „Bjauresnės dukros meilužiai“ autorius Piotr Jezierski. 2010–2016 m. jis buvo „Kino Polska“ televizijos transliuojamų programų, skirtų lenkų kino klasikai „W illuzjonie“ ir „Lenkų kino kaleidoskopas“ prodiuseris.

Kviečiame skirti savo 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio Trakų kultūros rūmų veiklai

Mieli Trakų kultūros rūmų lankytojai, meno mėgėjų kolektyvų nariai ir visi neabejingi Trakų kultūros rūmų veiklai, kviečiame skirti savo 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio Trakų kultūros rūmų vykdomai kultūrinei veiklai.

Paramą galima skirti svetainėje https://deklaravimas.vmi.lt/ užpildant FR0512 formą.

Rekvizitai:

Paramos gavėjo pavadinimas: Trakų kultūros rūmai

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas): 303212890

Buveinės adresas: Vytauto g. 69, LT-21110 Trakai

Nuoširdžiai dėkojame Jums už skiriamą paramą ir meilę kultūrai!

Trakų kultūros rūmų inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *