Tautiška giesmė įspūdingai nuskambėjo Galvės ežere

Parašyta: 2020-07-10 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Šią liepos 6-ąją, Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – pirmą kartą Tautiška giesmė nukambėjo priešais Trakų pilį, Galvės ežere.

Į kasmet vykstančią himno giedojimo akciją rajono savivaldybė pakvietė įsijungti neįprastai – išplaukus įvairiausiomis vandens transporto priemonėmis. Nemažai laivelių, valčių, vandens dviračių, jachtų laukė akcijos dalyvių prisišvartavę prie kranto ir, jiems sulipus, artėjant 21:00 val., išplaukė į ežerą – raižė ežero bangas ties pilimi bei apžvalgos aikštele.

Prieš himno giedojimą pilies apžvalgos aikštelėje su švente miesto gyventojus bei svečius pasveikino tautiniais drabužiais pasipuošusi rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Ji linkėjo geros nuotaikos, susitelkimo, gražios bendrystės ne tik šia proga, bet ir kasdienybėje.

Tautiška giesmė toli aidėjo, skardėjo ežero bangomis, nes ją dainavo milžiniškas įvairiausio amžiaus patriotiškai nusiteikusių žmonių choras.

Reginys ir jausmai daugeliui buvo jaudinantys iki sielos gelmių, nes akcija vyko kiekvieno Lietuvos gyventojo širdžiai brangioje vietoje – istorinėje sostinėje, kuri šiemet yra paskelbta ir Kultūros sostine. Tikimasi, kad ši iniciatyva – giedoti himną iš laivų Galvės ežere bus tęsiama.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės ir Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *