„Tavo teisės Europos Sąjungoje“

Parašyta: 2014-05-16 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |
Renginio metu

Renginio metu

Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę.
1950 m. gegužės 9 d. tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas pasakė garsiąją kalbą ir pasiūlė pradėti Europos integraciją ir taip užtikrinti taiką bei kurti gerovę pokario Europoje. Jo pasiūlymai padėjo pamatus šiandieninei ES, todėl gegužės 9-ąją švenčiamas jos gimtadienis. Jau penktąjį kartą tradicine tapusią Europos dienos šventę organizuoja Trakų viešoji biblioteka. Šie metai Lietuvai, kaip Europos Sąjungos narei ypač reikšmingi, kadangi Lietuva švenčia įstojimo į ES 10 – metį. 2004 m. gegužės 1 d. Lietuva tapo viena iš dabar 25 visateisių ES valstybių narių kartu su devyniomis kitomis valstybėmis – Čekija, Estija, Kipru, Latvija, Lenkija, Malta, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.
Šios šventės renginiai skirti skatinti visuomenę labiau domėtis ES ir stiprinti Lietuvos žmonių europietišką tapatumą.
Tęsdami jau penkerius metus vykdomą akciją „Pasodink medį“ („Euromedį“), kuris simbolizuoja mus kaip europiečius, šventės organizatoriai iš pat ryto skubėjo pasodinti klevelį Trakų lopšelio-darželio „Obelėlė“ kieme, kuriame jau auga pasodintas berželis „Euromedis“. Mažieji šventės dalyviai su nekantrumu laukė svečių ir pasitiko juos su muzika bei dainomis. Šventės organizatoriai įteikė vaikams balionus ir dovanas, kartu pasodino medelį.
Gegužės 9 d. renginio organizatoriai pasitiko gatvėje į šventę einančius gyventojus, sveikindami su Europos diena ir priklijuodami renginio emblemą, įteikdami vėliavėlę bei balioną.
Renginys prasidėjo dalyviams sustojus ratu, susikibus rankomis, Lietuvos ir Europos vėliavų pakėlimu bei nuskambėjusiais himnais. Visus susirinkusius sveikino LR Seimo narė D. Mikutienė, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Kovo 11-osios akto signataras R. Rudzys, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja V. Burdienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas G. Sudikas. Šventėje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės mero patarėjas T. Romaška, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja K. Narkevič. Renginį pratęsė šventinis koncertas „Skambantis Europos varpas“. Savo dainomis ir šokiais susirinkusius džiugino ir senjorai, ir vaikai: Trakų folkloro ansamblis „Radasta“, vad. R. Zacharė ir M.Morkūnienė, sportinių šokių studija „Gija“, vad. L. Januškienė, vad. A. Gurskos dainininkai: Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos 5 kl. moksleivių ansamblis, vokalinis-instrumentinis ansamblis, lopšelio-darželio „Ežerėlis“ auklėtinė M. Puišytė, vokalistė V. Kudrevičiūtė. Po koncerto vaikams vyko viktorina ,,Aš esu Europiukas“.
Vėliau visi buvo pakviesti į biblioteką pokalbiui – diskusijai „Vartotojų teisės ES: Europos vartotojų centro Lietuvoje patirtis“ su ES teisės specialistu A. Čebatoriumi.
Norintieji aktyviai judėti ir susipažinti su šiaurietiško ėjimo ypatumais buvo pakviesti kelionei „Judėjimas – gyvenimo džiaugsmas“ aplink Lukos-Bernardinų ežerus.
Šios gražios šventės organizatoriai dėkoja rėmėjui – ES komisijos atstovybei Lietuvoje, partneriams: Trakų rajono kultūros rūmams, Trakų seniūnijai, Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centrui, informaciniams rėmėjams: Trakų rajono laikraščiui „Trakų žemė“ bei Trakų ir Elektrėnų krašto laikraščiui „Galvė“, meno kolektyvams ir jų vadovams, visiems kurie buvo kartu. Tikimės susitikti ir kitais metais. Europa yra mūsų visų namai, o mes – europiečiai.

Irena JOCIENĖ,
Trakų viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė
Loretos Maliužinaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *