Teatras kvies į premjerą

Parašyta: 2015-09-24 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Pramogos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

pirosmanis1

Trakų Karališkasis teatras jau spalio mėnesį planuoja pradžiuginti žiūrovus nauju spektakliu. Gruzinas režisierius Levanas Sepašvilis žada, kad jo statomo spektaklio „Pirosmanis“ premjera įvyks spalio 24 dieną. Tą spalio savaitgalį vyks ir Trakų kultūros rūmų 30 – mečio minėjimas, ir tradicinė mėgėjų teatro šventė „Kanapė“.

Pasak režisieriaus L. Sepašvilio, pagrindinė būsimo spektaklio „Pirosmanis“ tema – tragiškas menininko gyvenimas. Nikas Pirosmanašvilis buvo (1862 m. – 1918 m.) buvo gruzinų savamokslis dailininkas, primityvistas. Jis laikomas viena iš garsiausių Gruzijos asmenybių, žymia pasauliniu mastu, kartu su Šota Rustaveliu ir karaliene Tamara. Gyvenimo metu dailininkas buvo nesuprastas ir mirė skurde. Viena iš legendinės sovietmečio dainininkės Alos Pugačiovos dainų buvo apie Pirosmanį – kaip jis įsimylėjęs padovanojo milijoną raudonų rožių savo mylimajai, kuri, deja, į jo meilę tuo pačiu jausmu neatsakė.

Kaip sakė Trakų Karališkojo teatro režisierius Robertas Čuta, spektaklis „Pirosmanis“ žiūrovui turėtų būti įdomus ne tik pasakojama istorija, bet ir vizualiai – kostiumais, dekoracijomis, apšvietimu. Be Trakų kultūros rūmų dailininkės Aušros Venskutonienės, spektaklio vaizdine puse rūpinasi ir iš Gruzijos atvykęs dailininkas Merabas Tamarašvilis.

„Džiugu, kad spektaklis „Pirosmanis“ papuoš mūsų šventę, skirtą Trakų kultūros rūmų 30 – mečio jubiliejui“, – sakė Trakų kultūros rūmų direktorius Edvard Keizik.

Spalio 23 dieną vyks Trakų kultūros rūmų jubiliejaus minėjimo renginys, o spalio 24 ir 25 dienomis žiūrovų lauks spektakliai. Šių metų „Kanapėje“ dalyvaus šeši teatrai. Be Trakų Karališkojo, spektaklius rodys mėgėjų teatrai iš Birštono, Biržų, Kretingos, Pasvalio, Lenkijos miesto Pruškovo.

Šį sekmadienį (rugsėjo 27 d.) Trakų Karališkasis teatras su spektakliu „Našlės“ vyksta gastrolių į Lenkiją.

Trakų kultūros rūmų informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *