Teatrinis rudens savaitgalis Trakuose

Parašyta: 2015-10-29 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Visą savaitgalį Trakų kultūros rūmų scenoje vienas spektaklis vos spėjo keisti kitą – vyko tradicinė, jau dvyliktą kartą rengiama mėgėjų teatrų šventė „Kanapė“. Šeštadienį jau 12 valandą festivalį pradėjo pasvaliečiai su spektakliu visai šeimai „Protuko pasaka“ (pagal brolių Grimų „Snieguolė ir septyni nykštukai“), o dienos spektaklių maratoną jau gerokai sutemus baigė Trakų Karališkasis teatras su premjeriniu spektakliu „Pirosmani“. Sekmadienį trakiečius žiūrovus džiugino Kretingos teatras, o Rudaminoje spektaklį parodė festivalio svečiai iš Lenkijos – teatro studija BIS 2, prieš dieną rodžiusi spektaklį ir Trakuose.

Parėmė savivaldybė

Per šių metų „Kanapę“ pasirodė septyni kolektyvai. Be šešių teatrų, pasirodymą surengė ir šokio ir ugnies studija „Čiutyta“. Kaip sakė festivalį „Kanapė“ organizuojančio Trakų Karališkojo teatro vadovas Robertas Čuta, festivalio, deja, neparėmė Kultūros taryba, tad dėl lėšų stygiaus nebuvo įmanoma įgyvendinti visų planuotų idėjų. Vis dėlto dalį planų R. Čuta sako įgyvendinęs, nes „Kanapę“ parėmė Trakų rajono savivaldybė.

Įgyvendinti planai

 

Pirosmani

Pirosmani

„Buvo planuota parodyti teatro žanrų, stilių, krypčių įvairovę ir, manau bei džiaugiuosi, kad bent dalį šio sumanymo įgyvendinti pavyko, – sakė R. Čuta. – Festivalyje buvo ir spektaklis visai šeimai su nykštukais (režisierė R. Uždavinienė), ir svečių iš Lenkijos atvežta A. Čechovo klasika – „Piršlybos“ bei „Meška“ (rež. G. Položynski),  ir birštoniečių komedija „Plutelė ir pelės“ (rež. R. Jacunskas), biržiečių melodrama „Švelnus ilgesys“ (rež. V. Vorienė), renginį paįvairino „Čiutytos“ (vadovė V. Bagdonienė) pasirodymas. Kretingos teatras su „Medėja“ (rež. N. Gedminas) parodė, kas yra psichologinė tragedija ir monospektaklis, o mes – Trakų Karališkasis teatras – galiausiai parodėme ilgai statytą „Pirosmanį“, režisuotą Levano Sepašvilio.

Įgyvendinta svajonė

„Pats nesitikėjau, kad pavyks taip gerai, – įspūdžiais po „Pirosmanio“ premjeros dalinosi spektaklio režisierius gruzinas L. Sepašvilis. – Mėgėjai aktoriai vaidino kaip profesionalai, įgyvendino beveik 100 procentų tai, ką buvau sumanęs, o žiūrovai, jaučiau, žiūrėjo spektaklį sulaikę kvapą. Galiu sakyti, kad tai buvo mano svajonės įgyvendinimas, dabar mano svajonė – gastrolės su Trakų Karališkojo teatro „Pirosmaniu“ Gruzijoje. Visi „Pirosmanyje“ vaidinę aktoriai – tikri šaunuoliai, aš jiems labai dėkingas“.

Pasak L. Sepašvilio, jo tautiečiai gruzinai, pamatę reklaminį „Pirosmanio“ vaizdo klipą (galima pasižiūrėti Trakų kultūros rūmų „Facebook“ paskyroje), jį puolė klausinėti, ar tikrai „Pirosmanyje“ vaidina ne gruzinai – esą Trakų Karališkojo teatro aktoriai sugebėjo perteikti gruzinišką dvasią.

Vertinimai

 

Kaip sakė Trakų Karališkojo teatro vadovas R. Čuta, gaila tik, kad ne į visus spektaklius susirinko daug žiūrovų, bet smagu, kad per trakiečių „Pirosmanį“ buvo pilnutėlė žiūrovų salė. „Džiugu ir tai, kad su spektakliu „Pirosmanis“ mūsų teatras užbaigė dar vieną, gana ilgai užsitęsusį ir daug darbo pareikalavusį etapą, po kurio galima imtis naujo, – sakė R. Čuta. – Dar šiemet teatras planuoja parodyti naują spektaklį, o dar viename „Pirosmanio“ spektaklyje laukiame žiūrovų lapkričio 4 dieną, 19 valandą“.

Festivaliu „Kanapė“ bei naujuoju Trakų Karališkojo teatro spektakliu džiaugėsi ir Trakų kultūros rūmų direktorius Edvard Keizik. „Tikrai džiugu, kad Trakų Karališkasis teatras vystosi net ir šiais ekonomiškais sunkiais kultūrai laikais, – sakė E. Keizik. – Ir ačiū publikai už palaikymą“.

Pasvaliečiai

Pasvaliečiai

Kretingiečiai

Kretingiečiai

Trakų kultūros rūmų informacija

Aleksandro Aziulevičiaus nuotraukos.

Jauniesiems festivalio „Kanapė“ žiūrovams buvo skirtas Pasvalio Gintaro Kutkausko teatro spektaklis „Protuko pasaka“ (rež. R. Uždavinienė)

 

Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras trakiečių publikai pristatė A. Stančiko „Medėją“ (rež. N. Gedminas).

 

Trakų Karališkojo teatro šių metų premjera – V. Korostyliovo, G. Nachucrišvilio „Pirosmani“ (rež. L. Sepašvilis).


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *