Teismas visų pirma vertina neblaivumą, nustatytą pažeidimo metu

Parašyta: 2015-02-18 | Kategorija: Naujienos, Policija, Savivaldybė, Trakai |

i

2014 m. spalio 28 d. apie 10.28 val. Elektrėnuose buvo sulaikytas automobilio JEEP vairuotojas, kuriam alkoholio matavimo prietaisu nustatytas lengvas girtumas (0,6 prom.), už ką surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 126 str. 1 d., o Trakų r. apyl. teismas paskyrė 1000 Lt (289 eurų) baudą su atėmimu teisės vairuoti transporto priemones vieneriems metams.

Kelių eismo taisykles pažeidęs vairuotojas nesutiko su Trakų teismo sprendimu ir apeliaciniu skundu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Jis argumentavo, kad Elektrėnų PK pareigūnas dėl galimų alkotesterio gedimų ar dėl nemokėjimo juo naudotis ilgą laiko tarpą negalėjo atspausdinti čekio, o Trakų teismas nesiaiškino galimo gedimo priežasties ir vertino tik galiojantį prietaiso patikros sertifikatą, todėl visi neaiškumai turėjo būti vertinami administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens naudai. Abejodamas alkotesterio rodmenimis, KET pažeidęs vairuotojas po 1.47 val. kreipėsi į medicinos įstaigą, kur kraujyje rasta 0,38 prom. alkoholio ir tai yra leistina norma.

Apeliacinis teismas, patikrinęs bylą įrodymų vertinimo aspektu, sutiko su Trakų teismo padaryta išvada, kad vis tik tai buvo pažeisti KET reikalavimai ir padarytas administracinis pažeidimas, numatytas ATPK 126 str. 1 d., ir pažeidėjo argumentus vertino kritiškai, kaip pasirinktą gynybos būdą. Nebuvo nustatyta, kad alkotesteris būtų naudojamas pažeidžiant instrukciją, be to prietaisas turi vidinę atmintį (atmintyje esančių duomenų pakeisti neįmanoma).

Apygardos teismas, remdamasis suformuota teismų praktika (kaip žinia turi įstatymo galią), pažymėjo, jog medicininės apžiūros metu, kuri atliekama praėjus tam tikram laikui po reikšmingo įvykio, nustatytas neblaivumo laipsnis paprastai neatspindi to laipsnio, kuris buvo prieš tam tikrą laiko tarpą. Šiuo atveju tai, kad kraujyje buvo rasta leistina alkoholio norma, nepaneigia aplinkybės, kad vairuotojas pažeidimo metu nebuvo neblaivus.

Taigi, Vilniaus apygardos teismas atmetė skundą ir paliko galioti nepakeistą Trakų teismo sprendimą. Ši nutartis neskundžiama.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *