Tikėjimas šviesia ateitimi ir bendrystė palietė visus. Mūsų atmintis gyva

Parašyta: 2021-01-15 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Renginiai |

Prieš tris dešimtis metų drąsūs Lietuvos žmonės parodė lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą būti laisvais ir nepriklausomais.

Nors taikaus pasipriešinimo metu buvo sužeista per 600 taikių ir neginkluotų žmonių, o žuvo 14 laisvės gynėjų, tačiau patriotiškumas, tikėjimas šviesia ateitimi ir bendrystė palietė visus ir padėjo lietuviams tapti laisviems.

Minint šių tragiškų, bet laisvę mums atnešusių Sausio 13-osios įvykių 30-ąsias metines ir Laisvės gynėjų dieną, Lentvario kultūros rūmai kvietė dalyvauti virtualiame minėjime „Mūsų atmintis gyva“. Laisvės gynėjų dienos minėjimo metu kvietėme pažvelgti trisdešimt metų atgal ir prisiminti, kiek lietuvių ryžto, užsispyrimo ir pastangų pareikalavo mūsų visų laisvė.

Virtualų renginį pradėję nuo prisijungimo prie iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir Rūmų languose uždegę pačių gamintas trispalvės žvakeles už žuvusius laisvės gynėjus, Lentvario kultūros rūmai Facebook paskyroje surengė fotomenininko, aktų žanro atstovo Alfredo Girdziušo ir fotografo Ričardo Grigo užfiksuotų 1991 m. sausio mėnesio įvykių akimirkų parodas.

Kiek vėliau bendruomenė galėjo stebėti interviu įrašus su Lentvario seniūnu Vytu Rukšėnu bei visuomenininku, aktyvistu Gintu Valainiu, kurių metu pašnekovai dalijosi prisiminimais ir istorijomis apie kruvinosios nakties įvykius, patirtas emocijas, žmonių drąsą ir vertybes, kurios turi būti puoselėjamos iki šiol.

Susitelkime ir būkime vieningi!

Lentvario kultūros rūmų informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *