Tiltiečiai paminėjo Laisvės gynėjų dieną

Parašyta: 2019-01-18 | Kategorija: Naujienos, Tiltai |

Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, 28-osios metinės paminėtos Tiltų bendruomenės namuose, kuri surinko jaunimas ir garbaus amžiaus senjorai.

Tiltų mergaičių ansamblio dalyvės Laisvės gynėjų dienos minėjime. Iš kairės –Žydrūnė Bakšenskaitė. Estela Saprončikaitė, Elinga Paužuolytė, Skaiva Dubinskaja

Iš pradžių buvo sugiedota „Tautiška giesmė“. Po to Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio renginių organizatorė Vaiva Neteckienė priminė skaudžius 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius. Susirinkusiesiems buvo išdalyta keturiolika lapelių su žuvusiųjų už Lietuvos laisvę vardais. Taip pat buvo uždegta 14 žvakelių ant stalo prie pat sienos, kur buvo pakabinti Laisvės gynėjų portretai. Penkioliktoji žvakė uždegta prisiminti žuvusius partizanus. Visi kritę už mūsų mylimą tėvynę buvo pagerbti tylos minute.

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Tiltuose. Kalba 1991m. sausio įvykių liudininkas
karys savanoris Valdas Gaina

Po to susirinkusiesiems Tiltų kaimo kapela, pasipuošusi tautiniais rūbais, atliko patriotines dainas: „Oi neverk, motušele!“, „Mažam kambarėly“ ir kt. Tiltų kaimo poetas Vytautas Vilkišius perskaitė savo kūrybos eiles: „Prisimenant Vilniaus miestą 1991 m. sausio 13-osios baisią naktį“, „Lietuvos laisvei – 28“, Tik 28-eri, kai mes šeimininkai“. Tiltų mergaičių ansamblio dalyvės skaitė Vasario 16-osios akto signataro Leono Milčiaus, poetų Justino Marcinkevičiaus, Bernardo Brazdžionio, O. Baliukonės ir K. Vasiliausko eiles. Savo prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius pasidalijo ir ten dalyvavę tiltiečiai: Valdas Gaina, Rimas Kleinotas, Vytautas Vilkišius bei Zosė ir Juozas Gliebai iš Naujienų kaimo. Kiekvienas papasakojo apie išgyventą baisią naktį aikštėje prie Seimo ir televizijos bokšto.
Renginį užbaigė Tiltų mergaičių ansamblis, atlikdamas lietuvių liaudies dainą „Už žalių miškelių“.

Kalba Birutė Vilkišienė, dalyvavusi 1991m. sausio 13-osios nakties įvykiuose

Programą pristatė Tiltų kaimo liaudies muzikos kapela

Vytautas VILKIŠIUS

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *