Tolerancijos mozaika Rūdiškių gimnazijoje

Parašyta: 2015-12-18 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Rūdiškės |
Tolerancijos simbolis – mozaika

Tolerancijos simbolis – mozaika

Sakoma, kad tolerantiškas tas, kuris gerbia kitą, nekritikuodamas jo religijos, tautybės ar lyties, ir tiesiog leidžia kiekvienam žmogui gyventi savo gyvenimą taip, kaip jam atrodo teisingiausia. Priima kitą tokį, koks jis yra. Mintys bei kalbėjimas apie toleranciją ir jos ribas ypač aktualus šiandien, po Paryžiaus įvykių. Todėl Rūdiškių gimnazijoje tolerancijai skyrėme visą savaitę. Su mokytoja Brone Aliukoniene per etikos pamokas dar kartą prisiminėme, kas yra pakanta, tolerancija. Taip pat pabrėžėme, kad šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra mozaika. Šis vaizdinys Tolerancijos savaitės simboliu tapo neatsitiktinai – mozaiką, kaip vientisą kūrinį, kuria skirtingi žmonės, sudėdami savo mintis ir idėjas. Klasių vadovai, organizuodami valandėles, taip pat aptarė tolerancijos ir netolerancijos atvejus mokykloje, šeimoje, visuomenėje, pasaulyje.

Tolerancijos diena, t. y. lapkričio 16-oji, tapo visos gimnazijos įvykiu: gimnazijos bendruomenės nariai buvo pasitikti skambant gitaros akordams, kiekvienam buvo priklijuota tolerancijos emblema, o antro aukšto fojė etikos mokytoja B. Aliukonienė mokinius pakvietė piešti ,,Tolerancijos mozaiką – paveikslą“. Graži ir nuotaikinga dienos pradžia paskatino nusišypsoti ir pagalvoti, ar tikrai esu tolerantiškas kitam ir kitokiam.

Smagu, kad organizuojant Tolerancijos savaitės renginius susibūrė nemažai talkininkų, todėl dėkojame klasių vadovams, mokytojai M. Krutikovienei, gimnazijos seniūnų sueigai, mokinėms S. Krivickaitei, D. Olechnovič, M. Zarembaitei, I. Steckaitei, taip pat V. Petrovaitei, A. Vaitulionytei, I. Arlauskaitei, G. Petruškevičiūtei, O. Aliukonytei.

Teigiama, kad peržengti savojo ,,aš“ ribas ir suprasti kitą yra tikras iššūkis, tačiau šis iššūkis vertas šiuolaikinio mąstančio žmogaus. Juk pasak R. G. Ingersolo: ,,Žmonių neaukština priklausomybė rasei ar odos spalva. Aukštesnis tas, kurio širdis dosnesnė ir protas blaivesnis.“

Odeta ALIUKONYTĖ, I a klasės mokinė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *