Trakai didžiuojasi plūstančiais savanoriais – vyko SAVAS FESTAS

Parašyta: 2015-08-03 | Kategorija: Jaunimas, Lietuva, Naujienos, Pramogos, Projektai, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

SAVAS FESTAS'15 logo

Rugjūčio 1 – 2 d. Arakalnyje (Rėkalnyje) Trakų rajone, vyko  Europos savanorių asociacijos SALTES organizuojamas antrasis, išskirtinis ir unikalus savanorių festivalis „Savas Festas“, į kurį plūdo savanoriai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir devynių užsienio šalių: Ispanijos, Rumunijos, Italijos, Makedonijos, Prancūzijos, Azerbaidžiano, Austrijos, Kipro ir Turkijos.

„Savanorystė teikia labai didelę naudą tiek visuomenei, tiek kiekvienam savanoriaujančiam. Todėl labai džiaugiuosi, kad šis pozityvus, gražus ir šiltas festivalis vyksta Trakuose“, – SAVAS FESTAS atidarymo metu kalbėjo Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, linkėdama kiekvienam gerų nuotaikų ir  produktyvaus laiko.

Kaip teigia Akvilė Budreckytė, Europos savanorių asociacijos tarnybos SALTES vadovė ir viena iš festivalio organizatorių, SAVAS FESTAS organizuojamas, siekiant suvienyti visą savanorių bendruomenę Lietuvoje ir formuoti savanorystės tradicijas. „Šiemet festvalyje siekiame kuo aktyviau bendradarbiauti ne tik su savo šalies savanoriais, bet ir bendraminčiais iš kitų šalių: keistis patirtimi, naujomis idėjomis, kurti naujus ateities projektus. Labai didžiuojamės, kad ir su kitų šalių altruistais tampame savesniais“, – sako A. Budreckytė.

Organizatorė pasakoja, kad savanorių festivalio SAVAS FESTAS dalyviai gilina savo žinias apie vietinę, tarptautinę savanorystę ir nevyriausybines organizacijas Lietuvoje, dalinasi gerąja patirtimi, dalyvauja įvairiose paskaitose, kūrybinėse dirbtuvėse, sporto varžybose. Mažieji festivalio lankytojai smagiai laiką leidžia Vaikų erdvėje, kurioje žaidžia įvairius edukacinius žaidimus.

„Esu sužavėta festvalio aplinka. Viskas taip profesionaliai sukordinuota, paruošta. Labai smagu, kad Lietuvoje yra organizuojamas toks renginys ir, kad jame esu pakviesta pristatyti superviziją“, – mintimis dalinasi festivalio lektorė Laima Nausėdaitė.

Antrus metus festivalyje dalyvaujantis Denisas Timofijuk sako, kad jam labai patinka festivalio koncepcija. „Čia galima surasti veiklų, kurios tobulina kiekvieną kaip asmenybę, čia galima įgyti tam tikrų įgūdžių, dalyvaujant kūrybinėse dirbtuvėse. Mėgstantys sportą gali tiesiog visą dieną sportuoti, o nenorintys užsiimti jokia  aktyvia veikla, gali tiesiog mėgautis gamtos ramybe“, – sako festivalio dalyvis D. Timofijuk.

Rugpjūčio 1-2 d. festivalyje buvo laukiami tie, kurie savanoriauja ir domisi savanoriškos veiklos galimybėmis, buvę, esami savanoriai ar juos palaikantys su šeimomis – tėvais, vaikais, augintiniais. Kiekvienas atvykęs į festivalį patobulins savo gebėjimus, pasidalins patirtimi, asmeninėmis istorijomis ir šypsenomis.

Festivalio organizatorius: Europos savanorių tarnybos asociacija SALTES

Festivalio Globėjas: Andrius Mamontovas


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *