Trakai giedojo Lietuvą

Parašyta: 2019-07-11 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Lietuvos valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – Trakų kultūros rūmų aikštėje trakiečiai giedojo Tautišką giesmę.

Liepos 6 d. jau dešimtmetį jungia viso pasaulio lietuvius vienai bendrai giesmei. Simbolinę 21.00 valandą visas pasaulis išgirsta vieną žodį LIETUVA.

Minėdami savo valstybės dieną, mes prisimename žymius tautos veikėjus, nuveikusius didžius darbus, prisidėjusius prie Lietuvos kūrimo ir garsinimo.

Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizik, sveikindamas visus susirinkusius, priminė apie pirmojo Lietuvos Karaliaus Mindaugo indėlį į valstybės vystymą ir stiprinimą.

Į minėjimą susirinkę lankytojai lauko ekrane stebėjo žymaus dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio paveikslus, lydimus autoriaus muzikos kūrinių. Žymus menininkas gimė Lietuvoje, daug keliavo, gyveno ir kūrė ne tik gimtajame krašte, bet ir užsienyje. Jo darbuose pasireiškia didelis dėmesys tautinei Lietuvos praeities kultūrai ir gimtojo krašto gamtai. Taip pat dailininką jaudino ir tautinis lietuvių nubudimas, Lietuvos likimas.

Liepos 6 –ąją trakiečiai Tautišką giesmę giedojo sustoję vienas prie kito, glaudžiai susitelkę aplink valstybinę vėliavą, kurią į aikštelę iškilmingai įnešė Trakų kultūros rūmų folkloro ansamblis „Radasta“. Kiekvienas simboliškai savo delnuose laikė Lietuvos gabalėlį.

Buvo džiugu matyti susibūrusį didelį būrį įvairaus amžiaus žmonių, patriotų, mylinčių savo kraštą, savo gimtą miestą, kuriame giedojo Lietuvą.

Dėkojame visiems giedojusiems Trakuose.

 

Traku kultūros rūmų informacija

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *