Trakai gyvena gražiausių švenčių laukimu

Parašyta: 2021-12-15 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Už lango jau žiema, o mes, artėjant metų pabaigai, kaip kadaise kaime „skaičiuojame viščiukus“ – žiūrime, kokius darbus atlikome, ko dar nesuspėjome, ką norėtume padaryti kitąmet.

Trakuose, buvusiuose Žaizdriuose, bendruomenės reikmėms pritaikyta ir įrengta poilsio erdvė

Įgyvendindami pagrindines savo funkcijas stengiamės skatinti gyventojų bendruomeniškumą, įtraukiant juos į savivaldoje vykstančius procesus. Džiugu, kad jau antri metai savivaldybės biudžete yra Dalyvaujamojo biudžeto eilutė, iš kurios finansuojami gyventojų parašyti projektai. Tokiu būdu Trakuose, buvusiuose Žaizdriuose, bendruomenės reik­mėms pritaikyta ir įrengta poilsio erdvė su pavėsine, suoliukais, tinklinio aikštele, taip pat įrengta naujutėlė vaikų žaidimų aikštelė. Naujasodžio teritorijoje taip pat įgyvendinamas panašus projektas įrengiant treniruoklius bei poilsio zoną. Sutvarkius tokias erdves gyventojai turės kur susiburti, susitikti, drauge leisti laiką.
Jau turbūt visi žinote, tačiau priminsiu, kad Totorių skvere prie savivaldybės suremontuotas ir atnaujintas fontanas. Džiaugiamės, kad šiemet pavyko jį sutvarkyti ir išbandyti – nors ir neilgai, bet gyventojai spėjo juo pasigrožėti. Žinoma, visais atvejais, taip pat ir šiuo norėtųsi, kad darbai vyktų sparčiau, tačiau ne visada tai pavyksta ne dėl nuo mūsų priklausančių aplinkybių – COVID-19 pandemija sudavė smūgį ekonomikai: laiku negaunamos medžiagos, verslas susiduria su darbuotojų stoka, vėluoja užsakymai ir pan. Grįžtant prie fontano, jo vietoje žiemos metu akis džiugins fontano šviesos instaliacija, o pavasariui sugrįžus vėl įjungsime tikrąjį fontaną.
Prie fontano įrengimo Totoriškių ežere projekto šiuo metu dirba specialistai, vyksta projekto derinimo su institucijomis procedūros. Kai informacijos bus daugiau, savivaldybės administracija ja pasidalins.
Miesto gyventojai žino apie problemą prie apleistų garažų Gedimino gatvėje, Trakuose, kur buvo atvežamos ir paliekamos statybinės, pavojingos atliekos. Šioje vietoje dalis darbų jau padaryta, teritorija aptvarkyta, darbai bus tęsiami ir toliau. Noriu gyventojų paprašyti neteršti aplinkos ir primenu, kad už tai gresia nemažos baudos – bendradarbiaujant su aplinkosaugininkais stebėsime šią ir kitas seniūnijos teritorijas.
Smagu, kad ilgai lauktos šventės jau ateina į Trakus. Miesto erdvės pasipuošusios žėrinčiomis lemputėmis, žaliaskarėmis eglėmis, įvairiaspalviais amalais. Visas mūsų seniūnijos kolektyvas, kolegos savivaldybėje, rangovai su didele meile ir atsidavimu organizavo, planavo ir puošė miestą. Labai norėjome, kad jis taptų jaukesnis, šviesesnis, o mums įprastos erdvės atsiskleistų visu savo grožiu – tokiu būdu Karvinės saloje atsirado stebuklingi menininkės Julijos Janus amalai, skverelyje prie geležinio tilto – interaktyvi Ledo siena, į parkelį prie Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio sugrįžo menininko Lino Kutavičiaus šviečiančios sūpynės, po visą miestą pasklido padykusių meškinų šeimyna. Senelis Kalėda tikina, kad šios meškos – ypatingos, nes jos esą Vytauto Didžiojo meškų palikuonės. Smagu, kad miesto gyventojai ir svečiai džiaugiasi šventiškai pasipuošusiu mūsų miestu, įžiebtomis kalėdinėmis eglutėmis ir mieste kuriama miško pasaka.
Visiems linkiu būti sveikiems, mylimiems ir laimingiems, saugoti save ir kitus, o gražiausių metų švenčių laukti su tikėjimu ir viltimi, kad viskas bus gerai. Šilumos ir ramybės Jūsų namams.

Vilma PUIŠIENĖ,
Trakų seniūnijos seniūnė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *