Trakai ir Gižyckas: bendradarbiavimas tęsiasi ir stiprėja

Parašyta: 2022-09-09 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Populiari tradicinė Derliaus šventė surengta Bystry miestelyje, kur už europinio bendradarbiavimo per sieną lėšas buvo moderniai įrengta biblioteka ir lauko scena. Susirinkusius šventės dalyvius, tarp jų ir Trakų rajono delegaciją, nuoširdžiai sveikino Gižycko valsčiaus meras M. Jasudovicz (centre). Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Lenkijoje, Gižycke, lankėsi Trakų rajono savivaldybės delegacija ir aptarė tolimesnio bendradarbiavimo planus. Su Gižycku Trakus sieja ilgamečio tarptautinio bendradarbiavimo ryšiai ir sėkminga bendra projektinė veikla, kultūros ir amatų mainai.

Šį kartą patirtimi dalytasi su dar dviejų Lenkijos regionų – Kašubijos bei Silezijos kraštų savivaldybėmis. Trakiečiai pirmąkart bendravo su Kašubijos Somonino ir Silezijos regionų, Novos Rudos savivaldybių atstovais. Šios savivaldybės yra Gižycko valsčiaus bendradarbiavimo partnerės. Gižycko valsčiaus meras Marek Jasudowicz pasidalijo savo mintimis, kaip per keletą pastarųjų metų, kryptingai pasitelkus europinį bendradarbiavimą per sieną ir palaikant artimą partnerystę su Trakų rajono savivaldybe, pavyko įgyvendinti ne vieną kultūros, švietimo ir turizmo projektą ir Gižycke, ir Trakuose.

Priminsime, kad Trakuose buvo rekonstruota meno mokykla, Trakų kultūros rūmų salė, įgyvendinti laisvalaikio erdvės Trakuose, Karaimų 57A, projektai, iki šių metų pabaigos bus baigtas Lukos ežero pažintinio tako įrengimas. Šiuos projektus lydėjo daug minkštųjų projektų – kultūros paveldui, sportui, turizmui, amatams skirtų kūrybinių stovyklų, viešnagių ir susitikimų.

Akivaizdi bendradarbiavimo nauda ir Gižycke. Vienas iš pastarųjų sėkmingų projektų – dviračių trasos įrengimas bei kiti turizmo, laisvalaikio infrastruktūros gerinimo projektai. Viename iš šios projektinės veiklos objektų Bystry miestelyje susitikimo dalyviai apsilankė. Moderniai įrengtame bibliotekos pastate bei lauko scenoje vyko viena gražiausių ir labai populiarių Lenkijoje Derliaus šventė. Po bažnyčioje laikytų mišių buvo pagerbti žemdirbiai, vyko mugė, iki vėlumos koncertavo įvairūs atlikėjai.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *