Trakai padės glaudžiai bendradarbiauti Lietuvos kurortams ir kurortinėms teritorijoms

Parašyta: 2016-03-30 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos turi žymiai artimiau bendradarbiauti, keistis informacija ir patirtimi. Apie tai dskutuota Trakuose vykusiame Lietuvos kurortų asociacijos surengtame susitikime.

Įdomu tai, kad svarbus žingsnis šia kryptimi ir bus žengtas Trakuose. Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė pragino šalies kurortų, kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrų atstovus dalyvauti bei prisistatyti tradicinėje Trakų šventėje ir tam buvo pritarta. Tad birželio pirmąjį savaitgalį, vykstant turizmo sezono atidarymo renginiui „Trakų vasara 2016“, Trakų krašto tradicinių amatų kiemelyje pirmąkart bus pristatomi šalies kurortai ir kurortinės teritorijos.

Lietuvos kurortų asociacijos Trakuose organizuotame susitikime dalyvavo kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrų, valdžios atstovai. Svečiai taip pat lankėsi senamiestyje įsikūrusiame Trakų turizmo informacijos ir Trakų krašto tradicinių amatų centre.

Į susitikimą atvyko Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Dovydas Mikelis, kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrų atstovai. Trakams atstovavo savivaldybės merė E. Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, merės patarėjos Dominyka Dubauskaitė ir Eleonora Kravčun, Trakų turizmo informacijos centro direktorė Laima Balčytienė ir jos pavaduotoja Viktorija Podlipajeva.

Lietuvos kurortų asociacijos prezidentė Krisitina Citvarienė kvietė diskutuoti 2017 metų rinkodaros plano, rinkų, dalyvavimo parodose, bendrų projektų įgyvendinimo bei kurortų bendradarbiavimo klausimais.

Kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrų atstovai apgailestavo, kad pasigenda Lietuvos stendų sprendimų koordinavimo tarptautinių parodų metu, taip pat norų ir galimybių sistemiškumo, o tai leistų planuoti tarptautinius renginius ir išlaidas iš anksto, kviečiant aktyviai dalyvauti ir turizmo verslą.

Kaip žinia, Lietuvos gyventojai sudaro beveik pusę (48,3 proc.) turizmo rinkos, iš jų pusė vietinių turistų renkasi kurortus(Druskininkus, Birštoną, Palangą ir Neringą) kartu su kurortinėmis teritorijomis (Anykščiais, Trakais, Zarasais ir Ignalina), dėl to labai svarbu glaudžiai bendradarbiauti ir teikti informaciją apie turizmo paslaugas.

Tikimasi, kad Trakuose užsimezgusi artimesnio bendradarbiavimo pradžia duos gerų rezultatų, o Trakų turizmo ir informacijos centras dalyvaus kurortų renginiuose bei pristatys Trakų krašto turizmo paslaugų spektrą.

Dominyka Dubauskaitė,
Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

 Trakuose surengtame Lietuvos kurortų asociacijos susitikime buvo nutarta glaudžiau bendrauti ir bendradarbiauti
Trakų turizmas nuotrauka.
Trakų turizmas nuotrauka.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *