Trakai tebėra turizmo Meka, bet trūksta svetingumo

Parašyta: 2015-10-29 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Rajono savivaldybėje kaip reta gausiai susirinkę turizmo verslo, turizmo įstaigų, savivaldybės tarybos, administracijos, seniūnijų, visuomenės atstovai aptarė praėjusio vasaros turizmo sezono rezultatus.

Aptarime dalyvavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, merės patarėjos Dominyka Dubauskaitė, Eleonora Kravčun, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič.

Maloniai nustebino faktas, kad vien per šių metų devynis mėnesius Trakų istorijos muziejų aplankė per 300 tūkst. lankytojų. Įdomu tai, kad turizmo srautams įtakos neturėjo ir remontuojamas tiltas per ežerą ar vėlyva vasara. Šis lankomumo rezultatas – geriausias per visą šalies nepriklausomybės laikotarpį. Beje, šį turizmo sezoną, palyginti su 2014 metais,  daugiau nei 40 proc. padaugėjo lankytojų Trakų turizmo informacijos centre, kai jis persikėlė į naujas patalpas priešais tiltą į pilį.

Tad svečių sulaukiame kasmet vis daugiau, tačiau ar esame svetingi? Tokią analizę pateikė Trakų turizmo informacijos centro direktorė Laima Balčytienė, akcentavusi, kad nemažai turistams teikiamų paslaugų – dar prastos.

Pavyzdžiui, vasarą iš Trakų į Vilnių vėlesnį vakarą neįmanoma nuvažiuoti nei autobusu, nei traukiniu, nėra viešojo transporto pačiame mieste, beveik nėra taksi,  viešbučiuose dirbama nelanksčiai: siūlomas vis tas pats pusryčių meniu, darbuotojai negali informuoti, kokias turizmo paslaugas, renginius galima pamatyti ir kt. Be to, miestas prastai pritaikytas neįgaliesiems, akis bado šiuolaikiškų reikalavimų neatitinkančios privačios parkavimo aikštelės, dažną miesto svečią trikdo šių aikštelių šeimininkų elgesys.

Kaip prie turizmo plėtros prisideda Trakų krašto VVG, informavo jos pirmininkė Alvyda Kazakevičiūtė Staniunaitienė,  pastebėjusi, kad buvo vykdomi su turizmu susiję du tarptautiniai ir du regioniniai projektai, yra planuojama į turizmo plėtrą kaime orientuota tolimesnė veikla. Su kokiomis problemomis susiduria kaimo turizmo plėtotojai, informavo Nijolė Zubrickienė, atstovaujanti Lietuvos kaimo turizmo asociacijai.

Apie vieną populiariausių turizmo objektų – Užutrakio dvaro sodybą pranešimą pateikė Trakų istorinio nacionalinio parko Kraštotvarkos ir Užutrakio dvaro sodybos skyriaus vadovė Andžela Kriaučiūnienė. Ji pristatė Užutrakio dvaro sodybos pritaikymo kultūros ir turizmo reikmėms 2006–2016 metais retroperspektyvą bei naujausius planus.

Ne vienas Trakų svečias šį turizmo sezoną pastebėjo, kad miestas geriau tvarkomas, jame daugėja gėlynų, informacinių stendų. Apie tai – kas padaryta ir ateityje planuojama, kalbėjo Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas.

Miesto patrauklumą neabejotinai didina ir  aktyvi, gausi bei kokybiška kultūros veikla. Savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Daiva Meilutė informavo, kad per sezoną buvo suruošta 450 įvairių renginių, miesto gyventojai ir svečiai visada laukia tradicinių švenčių, koncertų: miesto šventės „Trakų vasara“, festivalių „Užutrakio vakarai“, „ Atataria vamzdžiai“, Trakų fanfarinės savaitės, Galvės džiazo fiestos ir kt.

 D. Meilutė akcentavo, kad 2016–2018 metais minėsime ne vieną iškilią šalies, krašto istorijai ir kultūrai reikšmingą datą, tad jau dabar planuojama, kaip ji bus minima. Pavyzdžiui,  kaip 2017 metais pažymėsime  karaimų atkėlimo  į Trakus ir Lietuvą 620-ąsias metines,  2018-aisiais  – 300 metų, kai Trakų Švč. Mergelės Marijos paveikslas buvo karūnuotas Romos popiežiaus karūnomis, Lietuvos valstybės šimtmetį ir kt.

Diskusijose apie turizmo problemas, jo plėtrą, miesto ir krašto svečių aptarnavimo, paslaugų teikimo kokybę  aktyviai dalyvavo Seimo narė Dangutė Mikutienė, nacionalinio istorijos laikraščio „Voruta“ bei Trakų rajono laikraščio „Trakų žemė“ vyriausiasis redaktorius bei leidėjas Juozas Vercinkevičius, Trakų turizmo verslui atstovaujantis Sergejus Stankevičius ir kiti dalyvavusieji.

„Džiugina, kad nebijome pripažinti savo klaidų ir trūkumų, kad apie tai kalbame ir ieškome būdų, kaip juos išspręsti. Visi siekiame bendro tikslo, kad Trakuose būtų gera gyventi ir ilsėtis. Išsamiai  nagrinėjome turizmo tendencijas, trūkumus ir perspektyvas, šiandienos ir rytdienos svarbiausius  uždavinius“ , – apibendrino turizmo sezono aptarimą inicijavusi rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė (kairėje): „Visi siekiame bendro tikslo, kad Trakuose būtų gera gyventi ir ilsėtis“.

Rajono savivaldybėje turizmo verslo, turizmo įstaigų, savivaldybės administracijos, seniūnijų, visuomenės atstovai aptarė praėjusio vasaros turizmo sezono rezultatus.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *