Trakų amatų centre vaikų vasaros stovykla „Amatai – gyvenimo pamatai“

Parašyta: 2022-08-13 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Sėkmingos asmenybės susiformavimui didelę įtaką daro šeima, mokykla, neformali aplinka, kuriose formuojamos vaiko vertybinės nuostatos, įgyjamos gyvenimiškos patirtys. Trakų amatų centre kasmet liepos mėnesį vyksta stovyklos, kuriose vaikai mokosi kurti, bendrauti, bendradarbiauti, komunikuoti, reikštis, improvizuoti. Penkios tokios stovyklos vyko ir šiemet, jose dalyvavo 80 vaikų.

Veiklų metu ugdomi kūrybiniai gebėjimai, vykdant kūrybines edukacines programas, išvykas ir žygius, formuojamos asmens vertybinės nuostatos. Su stovyklos „Amatai – gyvenimo pamatai“ vadovais Violeta Bakšiene ir Salomėja Marčiukonyte bei savanorėmis Kira Papušina ir Rusana Adamonyte vaikai keliavo ne tik po Trakus, bet ir į Vilnių – į Lietuvos geležinkelių muziejų, Vilniaus bastėją, Valstybės pažinimo centrą, Gedimino pilį, Bernardinų sodą.

Stovykloje amatininkai vaikams pristatė savo amatus, dalijosi patirtimi ir žiniomis, kurias perėmė iš savo tėvų ir protėvių, supažindino ne tik su lietuvių, bet ir kitų tautų tradicijomis bei amatais. Šiemet vaikai kepė kibinus, meduolius, gamino trapios tešlos obuoliukus, ledus, karamelinius saldainius, taip pat medinius angeliukus, sužinojo apie bitininkystę, gamino žvakeles, piešė ant šilko, gyvybės medžius ant medinių paruošų, dažais margino pieštukines, plaukiojo laivu ir klausėsi legendų apie Trakus. Trakų pilyje edukacijos metu sužinojo apie senąją karybą ir ginklus. Netrūko ir žaidynių bei maudynių Trakų Galvės ežere. Kitąmet savo dienos stovyklų vaikams tradiciją tęsime.

Stovyklą iš dalies finansavo Trakų rajono savivaldybė.

Dominyka Semionovė

Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos pirmininkė, projekto vadovė 

Asociacijos archyvo nuotraukos

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *