Trakų gimnazijos auklėtiniai sėmėsi žinių apie Europos Sąjungą

Parašyta: 2019-06-10 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Trakai |

„Mokymasis – tai vienintelis veiksmas, kurio protas niekad nebaigia, niekad nebijo ir dėl kurio niekad nesigaili“

                                                                                                                   Leonardo Da Vinci

Trakų gimnazijoje, kuri šiemet dalyvauja projekte „Atgal į mokyklą“, birželio 3 d. vyko neįprasta pamoka-diskusija apie Europos Sąjungą. Trijų vyresniųjų gimnazijos klasių 1G, 2G ir 3G moksleiviai aktų salėje kartu su LR Užsienio reikalų ministerijos atstove Neringa Gaidyte diskutavo apie Europos Sąjungos ateitį. Moksleiviai gilino geografijos, istorijos, politologijos žinias.

Trijų vyresniųjų gimnazijos klasių 1G, 2G ir 3G moksleiviai aktų salėje kartu su LR Užsienio reikalų ministerijos atstove Neringa Gaidyte diskutavo apie Europos Sąjungos ateitį. Moksleiviai gilino geografijos, istorijos, politologijos žinias

Gegužės mėnesį Lietuva minėjo narystės Europos Sąjungoje ir NATO aljanse 15-ąsias metines. Tad ši pamoka – puiki proga prisiminti Europos Sąjungos kūrimosi ištakas, kuo svarbi narystė Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje (NATO), pakalbėti apie ES vertybes: žmogaus orumą, laisvę, demokratiją, lygybę, teisinę valstybę ir pagarbą žmogaus teisėms. Ši pamoka padėjo moksleiviams geriau suvokti ES ir nacionalinių institucijų ryšį. Trakų gimnazijos moksleiviai tai pat domėjosi Europos Sąjungos Erazmus programa ir jos suteikiamomis galimybėmis studijuoti kitose ES valstybėse. Moksleiviai ypač uoliai dalyvavo viktorinoje ir tikrino savo žinias apie ES: kiek Europos Sąjungoje yra valstybių; kiek yra oficialių kalbų; kiek milijonų žmonių gyvena Bendrijoje; kuriose šalyse cirkuliuoja eurai; kurios ES valstybės priklauso Šengeno zonai, o kurios – ne.

„Rezultatas išties nustebino. Smagu buvo sutikti tokį žingeidų jaunimą. Trakų gimnazijos mokiniai puikiai kalba keturiomis kalbomis: lietuvių, lenkų, rusų ir anglų. Dauguma jų supranta ir baltarusių bei ukrainiečių kalbas. Šie jauni žmonės yra mūsų ateitis. Jie yra tas lobis, kurio Lietuvai ir visai Europos Sąjungai ypač reikia, siekiant nutiesti tiltus ir sutvirtinti ryšį tarp įvairių šalių ir kultūrų. Šioje pamokoje jaučiau stiprų abipusį ryšį ir pasisėmiau daug teigiamos energijos ir nuoširdumo. Linkiu ir toliau jiems išlikti tokiais entuziastingais“, – sakė N. Gaidytė.

Pamoka vyko Trakų gimnazijos Socialinės pedagogės Ilonos Balkuvienės iniciatyva. Projektas „Atgal į mokyklas” tapo jau tradiciniu, Užsienio reikalų ministerijos rengiamas kelerius metus iš eilės. Projekto tikslas – didinti jaunimo domėjimąsi Europos Sąjunga, skatinti diskusijas europinėmis temomis, pakviesti dalyvauti Europos dienos minėjimo renginiuose. Užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų darbuotojai vienai dienai tampa mokytojais. Jie vyksta į Lietuvos mokyklas padiskutuoti apie ES dabartį ir ateitį, aptarti, kaip kurti augančią ir saugią Lietuvą veiksmingoje Bendrijoje.

Pasibaigus pamokai Trakų gimnazijos direktoriui Marijanui Kuzborskiui buvo įteikta Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus padėka gimnazijai už dalyvavimą projekte „Atgal į mokyklą“ ir indėlį į europietiškosios jaunosios kartos tapatybės ugdymą.

„Trakų žemės“ inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *