Trakų globos ir socialinių paslaugų centro iššūkiai karantino laikotarpiu

Parašyta: 2020-05-29 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

 Socialinis darbuotojas buvo ir yra arčiausiai kasdieninių žmonių reikalų, kiekvieno asmens gyvenimo ir jo problemų. Socialiniai darbuotojai neabejotinai dirba sunkų, daug ištvermės ir atsakomybės reikalaujantį darbą. Darbą, kurio didžioji dalis visuomenės nepastebi. Šie darbuotojai atlieka tokias funkcijas, kurias visais laikais atliko šeimos nariai ar artimiausia bendruomenė. Turima omenyje pagalba nutikus nelaimei, susidūrus su įvairiomis rizikomis, išgyvenant krizes. Kas atsitiktų, jei staiga neliktų socialinių darbuotojų? Turbūt nė nereikia konkrečiai vardyti, kokie padariniai grėstų visuomenei, jeigu neliktų socialinės pagalbos teikėjų.

Trakų globos ir socialinių paslaugų centro darbuotojai (iš kairės) – Inesa Židonytė, direktorė Irina Markevičienė, Arvydas Zurlys, Virginija Narkevičienė

Kaip ir visas pasaulis, su karantino iššūkiu susidūrė ir Trakų globos ir socialinių paslaugų centro darbuotojai.

 Lietuvos Vyriausybei paskelbus karantiną, bendrųjų socialinių paslaugų teikimas, kuris susijęs su lankymusi įstaigos patalpose (asmens higienos, skalbimo, transporto paslaugos ir aprūpinimas techninės pagalbos priemonėmis) buvo sustabdytas. Taip pat sustabdyta Dienos socialinės globos tarnybos Lentvario mieste veikla.

 Nors darbuotojai patys turi šeimas, artimuosius, žino galimas rizikas, kolektyve buvo nuspręsta tęsti specialiųjų socialinių paslaugų teikimą. Ar galima asmenims, gaunantiems integralią pagalbą, socialinę globą asmens namuose, pagalbos į namus paslaugas, kai turi būti užtikrintas gyvybiškai svarbių paslaugų teikimas, tai padaryti nuotoliniu būdu? Ar galima likti abejingu tokiu gyvenimo momentu? Nesame medicinos darbuotojai, bet esame arčiausiai žmonių sunkiomis gyvenimo akimirkomis.

 Karantino laikotarpiu įstaigos darbas organizuojamas užtikrinant gyvybiškai svarbių paslaugų teikimą tokiu dažnumu, kad būtų patenkinti asmens gyvybiniai poreikiai: suteikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, aprūpinama maistu, medikamentais. Nei vienas paslaugų gavėjas nebuvo paliktas be paslaugų.

 Visi darbuotojai, teikiantys socialines paslaugas asmens namuose buvo aprūpinti dezinfekuojančiomis priemonėmis, vienkartinėmis veido kaukėmis, vienkartinėmis pirštinėmis. Atliekamas kassavaitinis šių darbuotojų profilaktinis patikrinimas dėl užsikrėtimo COVD -19.

 Sunkiausia įstaigos darbuotojams, kaip ir visiems, buvo karantino pradžioje, kai žmonės buvo pasimetę, nesuprato kas vyksta. Kai buvo manyta, kad apsirūpinti maisto produktais reikia neribotam laikui, kai žmonės nežinojo, kaip reikia apsisaugoti. Ne visi paslaugų gavėjai suprato, kodėl nuosavuose būstuose turi dėvėti kaukes. Socialinio darbuotojo padėjėjas, teikiantis paslaugas 4 asmenims, turėjo po keturis kartus per dieną stovėti eilėse parduotuvėse, vaistinėse ir kitose viešuosiuose vietose.

 LR Vyriausybei nurodžius rizikos grupės asmenims laikytis saviizoliacijos, atsirado poreikis tokius žmones aprūpinti maisto produktais, vaistais, sumokėti mokesčius už komunalines paslaugas ir kt. Padedant savanoriams, buvo išplatinta informacija, kad įstaigos darbuotojai gali pagelbėti, paskelbti mūsų kontaktai. Šio darbo savanoriškai ėmėsi įstaigos programų koordinatorė Inesa Židonytė bei Slaugos ir globos asmens namuose tarnybos vadovė Virginija Narkevičienė. Joms talkino vairuotojas Arvydas Zurlys. Per visą karantino laikotarpį tokios paslaugos buvo suteiktos per 120 kartų.

 Esu nuoširdžiai dėkinga įstaigos darbuotojams, kurie nepabūgo iškilusių iššūkių ir nuoširdžiai darbavosi šiuo nelengvu periodu. Didžiuojuosi, kad įstaigoje dirba tokie pareigingi ir atsidavę žmonės.

Irina MARKEVIČIENĖ,

 Trakų globos ir socialinių paslaugų centro direktorė

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *