Trakų istorijos muziejaus edukacinė programa sudomino ir prezidentę

Parašyta: 2013-12-13 | Kategorija: Istorija, Kultūra, Naujienos |
prezidente

Prezidentė Dalia Grybauskaitė domisi Trakų istorijos muziejaus programa

Gruodžio 6–8 d. Litexpo rūmuose vykusioje 3-ioje mokyklų įrangos ir mokymo priemonių parodoje „Mokykla 2013“ pirmą kartą veikė „MuMo edukacinė sala“. Salos pavadinimas kilo sujungus du žodžius – muziejus ir mokykla. Joje buvo rodomos geriausios, įdomiausios Lietuvos muziejų edukacinės programos. Čia buvo įrengta edukacinė klasė bei kūrybinės dirbtuvės, kuriose tris dienas darbavosi dvidešimties Lietuvos muziejų edukatorių komandos, tame tarpe ir Trakų istorijos muziejaus darbuotojai.

Edukacinėje klasėje kas valandą buvo pristatomi dalyvavusių muziejų parengti edukaciniai užsiėmimai, o greta šurmuliavusiose kūrybinėse dirbtuvėse bet kada ir bet kas galėjo prieiti prie skirtingų muziejų veiklos stalų ir tapti aktyviu to užsiėmimo dalyviu: nusilieti senovinę žvakę, sužinoti, kas bendro tarp chemijos ir virtuvės, išmokti megzti tinklus, austi drobes, susipažinti ir su viduramžiais – pasimatuoti šarvus, sužinoti, kaip buvo gaminama žiedmarškė ir kt.

Penktadienį, gruodžio 6 d., į šią salą užsuko ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ją itin sudomino Trakų istorijos muziejaus viduramžių karybai skirta programa. Prezidentė apžiūrėjo ginklus, atkreipė dėmesį į jų svorį, stebėjo, kaip gaminami žiedmarškės žiedeliai, kalbino muziejininkus.

Trijų dienų bėgyje „MuMo saloje“ buvo sprendžiamos ir aktualijos – buvo diskutuojama apie tai, kaip muziejų priartinti prie moksleivio, padaryti patrauklesniu, ar internetinis muziejus gali varžytis su tradiciniu muziejumi ir kt. Buvo aptarta ir pažangi Lietuvos muziejuose esančių edukacinių klasių naudojimo patirtis.

IMG_4089

Trakų istorijos muziejaus komanda

Ruošdamasis parodai Trakų istorijos muziejus parengė informacinį lankstinuką, kuriame aprašyti Trakų istorijos muziejuje vedami edukaciniai užsiėmimai: „Viduramžių karyba“, „Trakų pilys kovose su kryžiuočiais“, „Nuo Saulės iki Oršos – karinių pergalių paslaptis“, „Lietuvos pinigų istorija“ ir kt. Informaciją apie vedamus užsiėmimus taip pat galima rasti muziejaus svetainėse www.trakaimuziejus.lt ir www.medininkaipilis.lt.

 

 

Brigita BALČYTIENĖ,

Trakų istorijos muziejus

Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *