Trakų istorijos muziejus kviečia į edukacines programas

Parašyta: 2014-12-05 | Kategorija: Istorija, Naujienos, Pramogos, Projektai, Renginiai, Skelbimai, Trakai |

Lapkričio 21-23 d. LITEXPO rūmuose vykusioje 4-oje mokyklų įrangos ir mokymo priemonių parodoje  „MOKYKLA 2014″ Lietuvos muziejų asociacija kvietė lankytis nuotaikingoje ir kūrybingoje MuMo – muziejų edukacinėje saloje. „MuMo“  šifruojama  „Muziejus – Mokyklai“.

IMG_7674Edukacinėje saloje darbavosi trisdešimties Lietuvos muziejų edukatorių komandos, tame tarpe ir Trakų istorijos muziejaus darbuotojai: Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja Brigita Balčytienė, l.e.p. Medininkų pilies skyriaus vedėjas Martynas Tininis, muziejininkė-edukatorė Vidmantė Narvidaitė bei muziejininkas Tomas Petrauskas.

Parodoje veikė įvairios erdvės, programa buvo turtinga naujovių, o iš MuMo salos visi išėjo su  dovanomis, nes kiekvieno muziejaus kūrybinėse dirbtuvėse susikūrė ką nors savo rankomis.

Į Trakų istorijos muziejaus komandos užduodamą klausimą „Ar jus domina pinigai?“ parodos lankytojai reagavo labai įvairiai, bet vienareikšmiškai susidomėję. Tada išgirsdavo dar ir pasiūlymą, kad gali čia pat jų pasigaminti nemokamai. Ir tai buvo tiesa. Trakų istorijos muziejus kūrybinėse MuMo dirbtuvėse kvietė pasigaminti istorinių monetų kopijas – taip buvo pristatomas edukacinis užsiėmimas „Lietuvos pinigų istorija“. Užsiėmimo metu dalyviai susipažįsta su pinigų istorija nuo pat mainų prekybos iki nūdienos. Sužino, kada buvo naudoti ir kaip atrodė trigrašiai, taleriai, šilingai bei kitos monetos, lietuviški ilgieji. Praktinėje dalyje specialių klišių pagalba savarankiškai pasigamina istorinių monetų kopijas: Žygimanto Augusto talerį, tarpukario 10 Lt monetą su kunigaikščio Vytauto atvaizdu ar kurią kitą iš siūlomų šešių variantų. Taip pat kuriami popieriniai banknotai. Šis užsiėmimas vyksta Medininkų pilyje (nuo 2004 metų Trakų istorijos muziejaus padalinys).

Trakų istorijos muziejus kviečia ir į kitas įdomias bei atraktyvias edukacines programas, kurios vyksta Trakų salos bei pusiasalio pilyse. Dažnas svečias ar miestelėnas dūsauja, kad negali pakliūti į aukščiausią salos pilies bokštą donžoną. Tai tapo įmanoma. Užsisakius užsiėmimą „Trakų pilys kovose su kryžiuočiais“ lankomasi ir tame įprastai užrakintame bokšte, ir gynybinėse pastogėse. Užsiėmimo „Viduramžių karyba“ metu galima pasijusti tikru karžygiu – matuojamasi riterio šarvus, grandininius marškinius, sužinoma kuo kardas skiriasi nuo kalavijo ir eilę kitų įdomybių.

Užsiėmimo „Ką byloja herbai“ metu išmokstama iš herbo išgauti informaciją apie jo savininką, praktinėje dalyje galima sukurti savo asmeninį, giminės ar klasės herbą.

Kodėl lietuvius vadino sausumos vikingais, kas lėmė pergales didžiuosiuose Saulės, Durbės, Mėlynųjų Vandenų,  Žalgirio ar Oršos mūšiuose galima sužinoti užsiėmimo „Nuo Saulės iki Oršos – karinių pergalių paslaptis“ metu. Praktinėje dalyje mokomasi gaminti grandininius marškinius, „kovojama“ Žalgirio mūšio lauke, specialių klišių pagalba galima savarankiškai pasigaminti ir pasiimti prisiminimui senovinės karinės technikos, karių atvaizdus.Taip pat yra galimybė užsisakyti šaudymą iš istorinių lankų bei arbaletų kunigaikščių rūmų terasoje.

Pusiasalio pilies teritorijoje buvusio dominikonų vienuolyno koplyčioje įrengta moderni interaktyvi ekspozicija. Čia sužinoma apie Dominikonų vienuoliją, daug įdomių faktų iš šventųjų gyvenimo, mokomasi „skaityti“ dailės kūrinius.

Visus užsiėmimus pritaikome amžiaus grupėms pagal poreikius.

Ruošiama eilė naujų užsiėmimų, kurie jau netrukus bus pasiūlyti muziejaus lankytojams: „Inkvizicija Viduramžių epochoje“, „Pasivaikščiojimas su Vytautu Didžiuoju“, „Pasaka Trakų pilyje“, „Įvairūs gotikos veidai“. Ateityje bus sukurta ir daugiau.

Apie esamus užsiėmimus bei naujoves galite daugiau sužinoti Trakų istorijos muziejaus internetinėse svetainėse: www.trakaimuziejus.lt, www.medininkaipilis.lt.

Laukiame Jūsų Trakų istorijos muziejuje  bei edukaciniuose užsiėmimuose.

Dėl papildomos informacijos galite kreiptis: b.balcytiene@trakaimuziejus.lt

 

 

Brigita BALČYTIENĖ,

Trakų istorijos muziejaus

Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *