Trakų kredito unija moko vaikus verslumo ir finansinio raštingumo

Parašyta: 2019-05-28 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Trakų kredito unijos administratorė Jadvyga Dzencevičienė (kairėje) ir vyr. finansininkė Jūratė Skrebutėnienė. Nuotr. iš Trakų kredito unijos archyvo

Sudėtingame rinkos ekonomikos dėsnių prisotintame gyvenime niekas žmogui taip nėra svarbu, kaip finansiniai dalykai. Visi mes turime, uždirbame, išleidžiame pinigus. Kiekvienam pravartu žinoti, kaip elgtis su pinigais, kaip jie funkcionuoja. Todėl labai svarbu jau nuo mažens mokyti vaikus domėtis finansų tvarkymu, taupymo ar kitais tvarkingo investavimo būdais.

Kiekviena šeima turi savo biudžetą, kurį stengiasi tvarkyti pagal galimybes. Bent jau elementarių žinių, kaip tą daryti, kaip jaunam žmogui susiorientuoti finansiniuose reikaluose, suvokti pagrindinius ekonomikos dėsnius, turi pateikti tėvai. Dabartiniame rinkos ekonomikos dėsnių apsuptame pasaulyje pastebima tendencija, kad kuo šeima gyvena prasčiau, tuo vaikai geriau supranta pinigų vertę ir jų prasmę. Rinkos tyrimai dažnai rodo, kad labiau pasiturinčių šeimų atžalų finansinis sąmoningumas yra prastesnis, nes tėvai dėl užimtumo nespėja kontroliuoti ar tikslingai yra išleidžiami jų vaikams skirti pinigai. Dažnai jaunas žmogus moka parašyti verslo planą, įgyja tam tikros praktikos ir patirties verslo vadybos srityje, tačiau negalima teigti, kad jis gali būti verslininku. Juk verslumas – tai charakterio bruožas, gebėjimas rizikuoti, noras kurti, smalsumas, aistra, nenumaldomas troškimas daryti viską kuo geriau, nuolat siekti kuo geresnių rezultatų.

Mielieji, kiekvienoje šeimoje yra privalu su vaikais kalbėtis apie pinigus, mokyti juos savarankiškai priimti finansinius sprendimus. Bet, pripažinkime, ne visi tėvai tam skiria laiko.  Mieli tėveliai, Trakų kredito unija geranoriškai siūlo mokyti Jūsų vaikus finansinio raštingumo. Dėl to kviečiame apsilankyti mūsų įmonėje adresu: Vytauto 19-1, Trakai. Mūsų kontaktiniai tel. 8 528 51 311, 51 234, el. paštas trakai@lku.lt.

Lietuvos kredito unijų įstatymo 4 straipsnio 5 dalis ir kredito unijos įstatų 2.5 punktas leidžia atidaryti sąskaitas kredito unijos narių nepilnamečiams vaikams (įvaikiams) ar globojamiems vaikams, jei bent vienas iš tėvų ar globėjų (rūpintojų) yra kredito unijos narys.

Nepilnamečiai vaikai negali būti kredito unijos nariais, jie tampa tik unijos klientais. Jau nuo 7-erių metų Jūsų vaikams kredito unijos valdybos sprendimu galima atidaryti einamąją ar taupomojo indėlio sąskaitą, sudaryti elektroninės bankininkystės sutartį ir su abiejų tėvų priežiūra mokytis valdyti savo turimus finansinius išteklius. Jei tėveliai norėtų susitarti tarpusavyje, kuris turi daugiau laiko ar didesnį susidomėjimą kontroliuoti vaiko sąskaitų judėjimą, jie turėtų notariškai patvirtinta sutartimi apsispręsti kuris bus atsakingas už vaiko sąskaitų priežiūrą. O vaikai nuo 14 metų amžiaus, tapę unijos klientais, jau gali tėvų ar senelių dovanotus arba savarankiškai uždirbtus pinigus, renkant uogas ar grybus, pasidėti į Trakų kredito unijoje atidarytą kliento einamąją ar taupomojo indėlio sąskaitą. Sudarę sutartis, jie gali įsigyti elektroninės bankininkystės, „Maestro“ debeto korteles ir jų pagalba valdyti savo turimus išteklius, atlikti tam tikrus atsiskaitymus parduotuvėse be grynų pinigų.

Mieli tėveliai, visi esame atsakingi už jauno žmogaus ugdymą, jo tvirtų gebėjimų formavimą. Trakų kredito unija yra pasirengusi padėti finansiniais klausimais ne tik Jums, bet ir Jūsų vaikams. Tegul jie išauga tvirtais ir drąsiais Lietuvos antrojo šimtmečio piliečiais.

Pagarbiai

Jadvyga DZENCEVIČIENĖ,

Trakų kredito unijos valdybos pirmininkė, administracijos vadovė

 

Užs. Nr. 392


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *