Trakų kultūros rūmų kūrybinė grupė lankėsi Slovakijoje

Parašyta: 2019-02-01 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Sausio 24–28 d. Trakų kultūros rūmų kūrybinė grupė – direktorius Edvardas Keizik, direktoriaus pavaduotoja Meida Mikučionienė, režisierius Robertas Čuta ir meninių parodų kuratorė Edita Tamulytė – lankėsi Košicėje (Slovakija), kur rugsėjo pradžioje vyks antrasis tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS.

Artėjančio menų festivalio TRANS/MISIJOS vyr. vadybininkė Lenka Papugova (kairėje) bendravo su Trakų kultūros rūmų kūrybine grupe – Edita Tamulyte, Edvardu Keizik ir Robertu Čuta (dešinejė)

Artėjančio menų festivalio TRANS/MISIJOS vyr. vadybininke Lenka Papugova aplankytos Košicės valstybinio teatro erdvės. Teatrui priklauso kelios kultūros erdvės, t. y. miesto baseinas, kuris funkcionuoja kaip kultūros erdvė, didysis ir mažasis teatrai, kultūros fabrikas ir lėlių teatras. Taip pat lankytasi Košicės nacionalinėje galerijoje, muziejuje, valstybinėje filhalmonijoje ir XIV amžiuje statytoje gotikinėje Šv. Elžbietos katedroje – didžiausioje visoje Slovakijoje. Sužavėjo erdvių funkcionalumas ir įvairiapusiškumas, kuris mūsų komandai, kuri rugsėjį vyks atstovauti Lietuvai Slovakijoje, suteiks papildomų galimybių pasirodyti kuo profesionaliau ir moderniau. Su vyr. vadybininke buvo aptartos galimos veiklos, susitarta dėl konkrečių erdvių, kurias stengsimės užpildyti savo organizuojama kultūrine veikla. Košicės nacionalinėje galerijoje parodų kuratorė Edita Tamulytė bendravo su galerijos direktoriumi apie galimą Lietuvos menininkų parodų eksponavimą galerijoje, tarptautinius mainus.
Didžiajame teatre kūrybinė grupė stebėjo operą pagal Džiusepe Verdi „FALSTAFAS“, rež. Jiří Menzel. Operoje susitinka du genijai, tai – Viljamas Šekspyras, didžiausias dramaturgas, ir poetas bei Džiusepė Verdis, turintys vieną geriausių operos istorijos bibliotekų. Kitą dieną buvome pakviesti į nuotaikingą komediją pagal Rėjų Kūnį „Tomas, Dikas ir Haris“. Komedija siužetu ir istorija labai panaši į Trakų karališkojo teatro pastatytą Rėjaus Kūnio komediją „Per daug vedęs taksistas“, rež. R. Čuta. Po spektaklio su Košicės valstybinio teatro direktoriumi Peteriu Himičiumi aptarėme festivalio vizijas, susitarėme dėl dalyvavimo ir numatomų veiklų. Peteris apibrėžė festivalio temas, kurios apima laisvės kovų metus. Aptarta, kad orientuosimės į Baltijos kelio 30-metį bei Antrojo Pasaulinio karo laikmetį ir jo pasekmes.
Festivalyje įvairiose programose šiemet pasirodys Lenkijos, Slovakijos, Lietuvos, Vengrijos, Ukrainos, Čekijos ir kt. šalių menininkų grupės. Festivalis vyks š. m. rugsėjo 8–15 d. Košicėje (Slovakija). Bus organizuojami spektakliai, plenerai, filmai, parodos, koncertai, susitikimai ir diskusijos. Tęsiant bendradarbiavimą, 2020 m. festivalį žadama organizuoti Trakuose.

Edvard KEIZIK,
Trakų kultūros rūmų direktorius


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *