Trakų kultūros rūmų penkerių metų veiklos refleksija ir esminių įvykių apžvalga

Parašyta: 2022-01-05 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

 

Oskaro Koršunovo Vilniaus miesto teatras

Brangūs Trakų kultūros rūmų draugai, sveikiname Jus su Naujaisiais 2022-aisiais metais ir linkime, kad kultūra ir menas kuo daugiau įsilietų į Jūsų kasdienį gyvenimą! Metus simboliškai pradėti norime pristatydami Jums glaustą Trakų kultūros rūmų penkerių metų veiklos refleksiją ir esminių įvykių apžvalgą bei kviečiame užpildyti trumpą APKLAUSĄ  susijusią su teikiamomis paslaugomis, renginių pasiūla, ir taip padėti labiau atliepti Trakų kultūros rūmų lankytojų poreikius, gerinti paslaugų ir renginių kokybę, bei sužinoti viešą nuomonę, kuri padėtų dirbti dar efektyviau.

 

Malonaus skaitymo ir dėkojame už Jūsų nuomonę!

Vakcinacijos centras ir užmegztas bendradarbiavimas

Trakų kultūros rūmams, kaip turbūt ir visiems, pastarieji keli metai buvo tikrai sudėtingi. Visos Lietuvos laukė nelengvi iššūkiai, būtinybė prisitaikyti prie naujų pandeminių sąlygų, išmokti likti sveikiems, pasirūpinti savo artimaisiais ir savimi, todėl be jokių abejonių Trakų kultūros rūmai priėmė pareigą suteikti ir pritaikyti turimas patalpas vakcinacijos centrui.

Teatrų festivalis

Teatro dirbtuvės

TRANS/MISIJOS 2021

TRANS/MISIJOS 2020

Taip pat pastaraisiais metais Trakų kultūros rūmai užmezgė reikšmingus bendradarbiavimus su Nacionaliu dramos teatru, Oskaro Koršunovo Vilniaus miesto teatru, Vilniaus dailės akademija, Trakų istorijos muziejumi, Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, Kauno lėlių teatru, Lietuvos dailininkų sąjunga, koncertų ciklu „Klasika Trakuose“, Marijos Zenkovieckos vardo Nacionaliniu akademiniu Ukrainos teatru Lvove, Vandos Semaškovos teatru Žešuve, Latvijos valstybiniu teatru Daugpilyje, Daugpilio kultūros centru, Kohtla Jervės kultūros centru Estijoje, Varšuvos Prūškovo kultūros centru, Gyžicko miesto ir rajono kultūros centrais ir t.t..

„Našlės“

Romansų  vakaras

„Baldis“

Sėkmingai įgyvendinti projektai

Per šiuos penkerius metus produktyviai bendradarbiaujant su Trakų rajono savivaldybe, Trakų kultūros rūmų veiklos sąraše atsirado daugybė sėkmingai įgyvendintų kultūrinių projektų: projektas „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“, tarptautinis menų festivalis „TRANS/MISIJOS“, tarptautinis menų festivalis „TRANS/MISIJOS BALTICUM“, įvykdytas tarptautinis projektas „Turizmo ir kultūros puoselėjimas Trakuose ir Gižycko regione“ INTERREG Lietuvos–Lenkijos programai, atviros kultūros festivalis „Laumių pieva“, projektas „Trakai – Kalėdų senelių sostinė“, teatrų festivalis „Čia yra Teatras“, Trakų miesto šventė,  Lietuvos atkūrimo šimtmečio projektas – „Žodžiai, tapę kūnu – Valstybe“, tautinių mažumų kultūrą puoselėjantis projektas „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“,  jaunimo užimtumo projektas  „Aktyvus menas“.

Džiazo vakaras

Galerijos „FOJĖ“ veikla

2018 m. atidaryta meno galerija „Fojė“, kuri nuo 2021 metų pradėjo veikti kaip atskiras padalinys ir atsižvelgiant į veiklų skaičių paaugo dar vienu darbuotoju. Parodos yra organizuojamos ne tik galerijoje, bet ir kitose lokacijose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Aktyviai bendradarbiaujama su Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus dailės Akademija, Užutrakio dvaro sodybos kompleksu, Trakų pilimi, kitomis galerijomis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Galerija parengė kelis projektus į Lietuvos kultūros tarybą ir kitus finansavimo fondus.

Valstybinių švenčių minėjimai ir etninės kultūros ir meno mėgėjų kolektyvų veikla

Su didžiuliu pasididžiavimu Trakų kultūros rūmai organizuoja visų valstybinių ir svarbių datų minėjimus (LR Valstybės atkūrimo ir Nepriklausomybės atkūrimo dienas, Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną, Konstitucijos dieną, Baltijos kelio ir tt.). Džiugu, kad Baltijos kelio 30-metis buvo nuskambėjęs net Slovakijoje, o 2021 metų liepos 6 d. minėjimas vykęs Trakuose buvo tiesiogiai transliuojamas per TV3 visai Lietuvai.

„Laumių pieva“

„Etno Trakai 2021“

Tautinių mažumų festivalis „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“

Projektas “Aktyvus menas”

 

Tarptautinės teatro dienos šventėje apdovanotas „Aukso paukšte“ geriausiu šalyje 2018 m. suaugusiųjų mėgėjų teatru pripažintas Trakų Karališkasis teatras ir jo vadovas Robertas Čuta

Trakų kultūros rūmai puoselėja etninės kultūros ir meno mėgėjų veiklas, kurias visada galime pamatyti ir išgirsti įvairiuose Trakų rajono bei šalies renginiuose. 2021-aisiais savo 30 metų jubiliejų šventė Trakų karališkasis teatras (vad. Robertas Čuta), o Šimtmečio dainų šventėje dalyvavo 12 Trakų rajono kolektyvų, iš kurių net – 3 Trakų kultūros rūmų kolektyvai – vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Nava“, folkloro ansamblis „Radasta“, ir jaunimo liaudiškų šokių grupė.

Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Nava“. Vad. Rimutė Blikertienė

Svarbu paminėti, kad 2021 m. Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Nava“ (vad. Rimutė Blikertienė) XIII suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame festivalyje „Pora už poros” gavo II laipsnio diplomą bei padėką „Už aktyvų ir nuoširdų darbą rengiantis konkursui ir dalyvavimą“ ir buvo pripažinta artistiškiausia konkurso šokėjų grupė. Taip pat džiugu paminėti, kad nepaisant pandemijos Trakų kultūros rūmuose susikūrė net du nauji kolektyvai – vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Vaivorai“ ir vaikų vokalinis ansamblis „ARTiŠOK”.

Sidabro garbės ženklu „Už nuopelnus“ buvo apdovanotas  Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizikas

Taip pat norime pasidžiaugti, kad už prasmingą veiklą 2021-aisiais metais Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Sidabro garbės ženklu „Už nuopelnus“ buvo apdovanotas ir Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizikas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Trakų kutūros rūmų draugams, už tai, kad esate kartu. Pilni žiūrovų renginiai įkvepia mus toliau kurti kokybišką kultūrinę terpę Trakuose bei visame rajone!

Trakų kultūros rūmai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite