Trakų kultūros rūmuose vyko Atvelykio šventė

Parašyta: 2016-04-08 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

P4032070_1

 

Praėjusio sekmadienio popietę Trakų kultūros rūmuose vaikai vėl rideno margučius, šoko, žaidė įvairius žaidimus, suposi sūpuoklėmis ir kitaip linksminosi – vyko Atvelykio šventė, kitaip dar vadinama vaikų Velykomis.

„Nelabai linksma buvo nebent dviems renginyje taip pat „dalyvavusiems“ dekoratyviniams triušiams, pavadintiems Velykiu ir Margučiu, – sakė renginį vedusi Trakų kultūros rūmų kultūrinių renginių organizatorė Beata Masiulienė, pati atlikusi tetulės Velykės vaidmenį. – Tie gyvūnėliai renginio metu sulaukė jiems neįprasto ypač didelio vaikų dėmesio“.

Šventės metu susirinkusieji sulaukė Velykės ir Zuikio su dovanomis ir vaišėmis, galėjo pašokti su mažaisiais Trakų kultūros rūmų bei Trakų meno mokyklos šokėjais (vadovė Vida Bagdonienė), galėjo netgi pasisupti specialiai Atvelykio šventei kultūros rūmuose sumontuotomis sūpynėmis.

Žinoma, Atvelykio šventė neapsiėjo be margučių. Kaip sakė B. Masiulienė, vaikai surengė tikrą margučių čempionatą, parodė puikiai sugebantys juos marginti, o komisijos nariams teko sunki užduotis išrinkti gražiausią, originaliausią ir tradiciškiausią margutį.

Tikintieji Atvelykį dar vadina Tomo sekmadieniu. Apaštalas Tomas nedalyvavo Velykų įvykiuose ir sunkiau nei kiti apaštalai patikėjo Kristaus prisikėlimu. Jonas patikėjo vien pamatęs numestas drobules, o Tomas įtikėjo tik įkišęs pirštą į Jėzaus žaizdų vietą. Tomo sekmadienis yra Velykų atnaujinimas tiems, kurie negalėjo švęsti Velykų.

Trakų kultūros rūmų informacija

Aleksandro Aziulevičiaus nuotraukos

 

 P4032041_1

 

 

P4032033_1

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *