Trakų ligoninėje plečiama slauga

Parašyta: 2017-10-23 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Trakų rajono gyventojams yra puikiai žinoma Trakų ligoninė. Tam tikra gyventojų joje gydėsi arba naudojosi kitomis ligoninės paslaugomis. Visi tie, kuriems teko joje gydytis, kartais mato tuščių lovų, o praktiškai yra tai – trūksta pacientų. Norėdami pasiteirauti, kaip šiandien atrodo mūsų ligoninė, su kokiomis problemos susiduria jos kolektyvas, kalbamės su įstaigos VšĮ Trakų ligoninė direktoriumi ANTANU ČESNULEVIČIUMI.

 

Pristatykite šiandieninę Trakų ligoninę.
VšĮ Trakų ligoninė teikia antro lygio asmens sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugas. Joje veikia šie skyriai: Priėmimo-skubiosios pagalbos, Chirurgijos-traumatologijos, Akušerijos-ginekologijos, Dienos chirurgijos, Vaikų ligų, Terapijos, Anesteziologijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Slaugos ir palaikomojo gydymo. Pastarasis pradėjo funkcionuoti neseniai. Iš pradžių jame buvo devynios lovos, šiandien – jau septyniolika, ir galime pasidžiaugti, kad nuo 2018 m., Trakų rajono savivaldybės sprendimu, turėsime 42 lovas, kurios užims visą senojo pastato pirmąjį aukštą. Žinoma, tam reikės pasiruošti: remontuoti patalpas, sudaryti sutartį su VLK. Dvidešimt penkios lovos jau turėtų veikti tikrai, tačiau kiek tiksliai lovų pradės funkcio­nuoti nuo sausio 1 d., parodys laikas. Šiai problemai būdingas sezoniškumas: kai ateina ruduo, žiema, tada padaugėja pacientų, kuriems reikalinga slauga.
Be to, visuomenė sensta, tad ši paslauga yra labai reikalinga. Visuose Lietuvos rajonuose ji yra plečiama. Dabar ir mūsų rajone pacientai galės gydytis ir Onuškio, ir Trakų ligoninėse. Antro lygio kitų rajonų ligoninės jau teikia tokias paslaugas, nes yra mažinamos kito profilio paslaugų teikimas.
Gal nedaugelis žino, bet mums, VšĮ Trakų ligoninei, priklauso ir Konsultacinė polik­linika, teikianti antrinio lygio gydytojų specialistų konsultacijas: akušerio-ginekologo, chirurgo, dermatovenerologo, echoskopuotojo, endokrinologo, endoskopuotojo, kardiologo, neurologo, oftalmologo, ortopedo-odontologo, ortopedo-traumatologo, otorinolaringologo, pulmonologo, radiologo, urologo, vaikų ligų gydytojo, vidaus ligų gydytojo. Išvardijau konsultantus, kad skaitytojai žinotų apie galimybę pasikonsultuoti, pasitikrinti savo sveikatą. Planuojame teikti ir vaikų pulmonologo konsultacines paslaugas.

 

Jūsų ligoninėje Akušerijos-ginekologijos skyrius, spe­cialistų vertinimu, yra vienas moderniausių tokių skyrių visoje Lietuvoje. Kokia situacija jame yra dabar?
Galime pasidžiaugti, kad  2016 m. VšĮ Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrius buvo renovuotas, atnaujintas ir modernizuotas pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą. Skyriaus funkcionalumą geriausiai apibūdina gimdymų skaičius per metus. Šiandien pas mus gimdymų daugėja. Pradžia buvo sunkesnė – ne visi žinojo apie skyriaus atnaujinimą, bet jau dabar padėtis yra geresnė, sulaukiama daugiau gimdyvių. Tikimės, kad iki metų pabaigos pavyks pasiekti minimalų gimdymų skaičių, trūksta nedaug – dar 70 gimdymų. Toks skaičius yra realus, pasiekiamas. Žinoma, norėtųsi, kad šiame skyriuje dar daugiau naujagimių išvystų pasaulį, nes čia yra visos sąlygos – nuo jaukių patalpų iki modernios įrangos ir kompetentingų specialistų, galimybė gimdyti vandenyje. Kaip modernią detalę, paminėčiau operacinės sieninį šildymą, kuris užtikrina sterilumą ir higieną.

 

Gal galite papasakoti, kokie yra pagrindiniai VšĮ Trakų ligoninės pajamų šaltiniai?
Daugiausia lėšų, kurias galime panaudoti ligonių gydymui, mums už atliktą darbą sumoka Vilniaus teritorinė ligonių kasa. Tai yra pagrindinės mūsų pajamos – už tam tikrus paslaugų įkainius mes turime suteikti gyventojams gydymo paslaugas. Žinoma, yra kažkiek ir mokamų paslaugų, už kurias susimoka patys pacientai. Taip pat finansiškai mus remia ir Trakų rajono savivaldybė, kuri yra ligoninės steigėja. Ji padeda dalyvauti įvairiuose projektuose, pvz., įrangą įsigyti, atlikti remontą. Kiekvienais metais savivaldybė ligoninei skiria įvairias sumas. Šiemet gavome apie 50 tūkst. eurų, už juos mėginsime atlikti kosmetinį remontą Terapiniame bei Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuose, įsigyti chirurginių instrumentų, kitų priemonių. Už šią pagalbą norėčiau padėkoti merei E. Rudelienei, vicemerei M. Puč, administracijos direktoriui D. Kvedaravičiui.

 

Lieka porą mėnesių iki Naujųjų metų. Gal galite atskleisti, kaip planuojama užbaigti šiuos metus ir kokios perspektyvos laukia kitais metais?
Iš tiesų nėra lengva subalansuoti biudžetą, juolab, kad mūsų paslaugų įkainiai yra maži. Finansinė ataskaita parodys, kaip mums sekėsi. Taip pat ligoninė susiduria su įvairiais kitais sunkumais, nepriklausančiais nuo mūsų darbo. Pavyzdžiui, centrinė valdžia dažnai viešai kalba, kad rajoninės ligoninės yra nereikalingos, jos neatlieka savo funkcijų, visi pacientai turėtų būti nukreipiami į trečio lygio ligonines, o mes turėtume atlikti ligonių priėmimą, terapijos ir slaugos paslaugas. Tačiau mes norime ir galime padėti žmonėms daugiau. Pas mus nereikia laukti gydytojų chirurgo, traumatologo konsultacijų ištisas valandas, kaip kitose gydymo įstaigose.
Turbūt kai kas girdėjo paskalas, esą VšĮ Trakų ligoninė bankrutuoja. Norime nuraminti visus gyventojus – ši informacija yra perdėta ir neteisinga. Kitų metų perspektyvos – planuojame dirbti toliau ir teikti paslaugas rajono gyventojams.

Trakų ligoninė

Kaip VŠĮ Trakų ligoninė sprendžia specialistų trūkumo problemą?
Tai – kintamas dalykas. Kai atsiranda gydytojas, tai to specialisto trūkumo problema išsisprendžia. Pavyzdžiui, mums trūko endokrinologų, šiandien jau turime du specialistus. Kai reikia naujų specialistų, ieškome, bet tai nėra lengva, tenka konkuruoti su didžiaisiais Lietuvos miestais ir užsieniu.

 

Kaip vertinate, kad ligoninė neturi virtuvės?
Mano nuomone, tokia situacija nėra gera. Buvo tokia vizija, kad gydymo įstaigose neturi būti gaminamas maistas – jis turi būti atvežamas. Manau, kad toks projektas nepasiteisino. Maistas yra atvežamas, o mes nežinome, kada jis pagamintas, negalime visiškai kontroliuoti jo kokybės. Įvyko viešasis pirkimas, įmonė laimėjo konkursą ir tiekia maistą. Kai kurios gydymo įstaigos galvoja, kad reiktų įrengti virtuvę. Bet žinote, kažką pratęsti, patobulinti, yra lengviau, o pradėti nuo nulio – daug sudėtingiau: reikia paruošti patalpas, nupirkti įrangą, gauti leidimus. Tai yra labai didelis darbas ir dar didesnės investicijos.

 

Dėkojame už pokalbį.

Kalbėjosi
Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ,
Juozas VERCINKEVIČIUS
Autorių nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite