Trakų merė dalyvavo renkant naująjį CEMR prezidentą

Parašyta: 2020-01-30 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė kartu su Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentu, Jonavos rajono savivaldybės meru Mindaugu Sinkevičiumi ir LSA direktore Roma Žakaitiene dalyvavo Europos savivaldybių ir regionų taryboje (CEMR).

LSA atstovai dalyvavo renkant naująjį CEMR prezidentą (iš kairės): LSA direktorė R. Žakaitienė, Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, LSA prezidentas M. Sinkevičius

CEMR vienija daugiau kaip 60 regionines bei vietos savivaldybių asociacijų iš 41 Europos valstybės.
Sausio 23–24 dienomis Orleane, Prancūzijoje, CEMR politinio komiteto posėdyje, naujai 2020–2023 metų kadencijai buvo išrinktas Europos savivaldybių ir regionų tarybos prezidentas.
Juo perrinktas Stefano Bonaccini, kuris yra Italijos Emilijos-Romanijos regiono vadovas bei Italijos vietos ir regioninės valdžios institucijų asociacijos prezidentas. Jo pavaduotojais išrinkti Christophas Schnaudigelis iš Vokietijos bei Gunn Marit Helgesen iš Norvegijos.
CEMR įsteigta 1951 m. ir yra seniausia bei didžiausia vietinei ir regioninei valdžiai atstovaujanti organizacija Europoje. Jos pagrindinis tikslas – ginti vietinės bei regioninės valdžios interesus ES sprendimų priėmimo procese bei atstovauti jiems tarptautinėje arenoje, taip pat –
skatinti dialogą tarp valstybių vietinės bei regioninės valdžios atstovų.
Lietuvos savivaldybių asociacija CEMR narė yra nuo 2001 metų.

Trakų rajono savivaldybes informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *