Trakų mokinė – gabiausių Lietuvos vaikų autobiografijų rinkinyje

Parašyta: 2015-06-08 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
Patricija Kalkytė

Patricija Kalkytė

Šių metų balandžio pabaigoje VšĮ Leidybos idėjų centro išleistas autobiografinių apybraižų rinkinys „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ yra unikali, Lietuvoje pirmą kartą leidžiama tokio pobūdžio knyga, skirta jauniesiems Lietuvos talentams suburti. Jie – tautos ateitis, Lietuvos kūrėjai, tobulintojai, puoselėtojai. Jie – būsimieji šalies vadovai, mokslininkai, menininkai, sportininkai ir visuomenininkai, ateities lyderiai, ne tik kursiantys savo verslus, bet ir tapsiantys geriausiais ir geidžiamiausiais darbuotojais.

 Didžiąją knygos dalį sudaro autentiškos gabiausių Lietuvos mokinių autobiografinės apybraižos – jų net 569. Tarp pusšešto šimto gabiausių Lietuvos mokinių yra ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos auklėtinė Patricija Kalkytė. Apybraižose vaikai pasakoja apie savo šeimas, mėgstamiausias pamokas, pasiekimus, autoritetus, dalijasi savo svajonėmis ir Lietuvos vizija po dešimtmečio. Vaikų pasakojimai išties įdomūs ir spalvingi, kupini svajonių ir ryžto tas svajones įgyvendinti.

Aštuoniolikmetė Patricija Kalkytė – aktyvi visuomenininkė. „Mokykloje aktyviai organizuoju ir padedu organizuoti renginius, akcijas, bendradarbiauju su gimnazijos administracija, atstovauju mokinių interesams. Būdama Lietuvos mokinių parlamento Švietimo ir mokslo komiteto pirmininke, nuolat bendrauju su žiniasklaida (LNK, BTV, LTV, LRT, Žinių radiju, „Lietuvos rytas“, „Info TV“ ir kt.) aktualiais švietimo klausimais, dalyvauju diskusijose su politikais, švietimo sistemos specialistais. Rengiu viešus laiškus, kuriuose išsakoma Lietuvos mokinių parlamento pozicija švietimo ir mokslo klausimais, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai, Nacionaliniam egzaminų centrui ar Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui“, – apie savo veiklą knygoje pasakoja mergina. 2013 m. už pasiekimus visuomeninėje srityje UAB „Maxima LT“ organizuotame konkurse „Jaunieji talentai“ jai suteikta stipendija 2013–2014 mokslo metams. Tais pačiais metais Patricija buvo atrinkta atlikti savaitės trukmės praktiką Lietuvos Respublikos Seime, parengė ir Trakų rajono savivaldybės Jaunimo skyriui pateikė projektą „Trakų rajono mokyklų mokinių tarybų komunikacijos ir bendradarbiavimo skatinimas“, o Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija buvo pakvietusi ją atstovauti Lietuvos mokiniams Europos Sąjungos jaunimo viršūnių susitikime Kryme (Ukraina), konferencijoje „Valstybinė švietimo strategija 2013–2022 metams. Nuo ko pradėsime?“ skaitė savo parengtą pranešimą „Lietuvos švietimas mokinio akimis“. „Kaip ir kiekvienas jaunas žmogus, noriu būti reikalinga ir esu užsibrėžusi aukštų tikslų. Labiausiai mane domina dvi studijų kryptys: teisė ir politika. Nepaisant to, kurią iš šių krypčių pasirinksiu, turiu svajonę dirbti švietimo politikos srityje“, – apie ateities planus atvirauja Patricija.

„Šioje knygoje subūrėme vaikus, apdovanotus įvairiose mokslo ir meno olimpiadose bei konkursuose, pelniusius prizus sporto varžybose, tuos, kuriais didžiuojasi ne tik tėvai, mokyklų vadovai, draugai, bet ir visos Lietuvos piliečiai. Esame tikri, apie juos po 20 ar 50 metų skaitysime vadovėliuose ir enciklopedijose. Tikime, kad ši knyga taps unikaliu dokumentu, kuriame įamžinta iškilių Lietuvos kūrėjų kelio pradžia. Džiugu pastebėti, kad didžioji dauguma knygoje aprašomų vaikų savo ateitį nori kurti Lietuvoje, o planuojantys studijuoti užsienyje patirties pasisėmę svetur žada grįžti į tėvynę. Dauguma šių mokinių yra socialiai atsakingi, juos jaudina emigracijos problema ir jie pasiryžę ją spręsti“, – pasakoja knygos redaktorė Vaiva Markevičiūtė. Pasak redaktorės, visiems autobiografinių apybraižų autoriams labai svarbi šeima, ji jiems – viena pagrindinių vertybių ir gyvenimo orientyrų. „Dažnas knygos herojus, paklaustas, ką laiko savo autoritetu, įvardija savo tėtį ar mamą. Kai kurie vaikai, pasakodami apie savo šeimą, užsimena, kad kitoje tokio pobūdžio knygoje tikisi pamatyti ir savo jaunesniojo brolio ar sesės biografiją“, – šypsosi V. Markevičiūtė.

Be autobiografijų knygoje pateikiamos Lietuvos mokinių pasiekimų nacionalinėse mokslo ir meno olimpiadose bei tarptautinėse sporto varžybose apžvalgos. Taip pat pristatomos mokymo įstaigos, kolektyvai ir organizacijos, kurios kasdieniu savo darbu užtikrina, kad jaunieji Lietuvos talentai galėtų atskleisti ir tobulinti savo gabumus. Ši talentų kalvė – tai sėkmingos valstybės pamatas. Knygoje dėmesys skiriamas ir talentų arenai – svarbiausiems moksleivių konkursams ir organizacijoms, kuriose savo išskirtinius gebėjimus mokiniai gali parodyti jau dabar.

Nepamiršti ir talentų draugai, savo veikla padedantys jaunuoliams siekti pačių didžiausių aukštumų. Knyga užbaigiama savotiška Lietuvos gimnazijų garbės lenta, kurioje skelbiami geriausių mokinių penketukai ir šių mokinių mokytojai. Šioje garbės lentoje – ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, Trakų rajono Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazija, Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija, Trakų rajono Lentvario „Versmės“ gimnazija, Trakų rajono Onuškio Donato Malinausko gimnazija, Trakų rajono Rūdiškių gimnazija.

Jauniesiems talentams neabejingi ir žymūs šalies žmonės. Knygoje visokeriopos sėkmės jiems linki Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kultūros ministras Šarūnas Birutis, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir būrys Lietuvai nusipelniusių, jaunuoliams sektinu pavyzdžiu ir autoritetu esančių žmonių, tai – Lietuvos Respublikos Seimo narė Agnė Bilotaitė, mobiliųjų programų platinimo bendrovės „GetJar“ ir rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjas Ilja Laurs, operos solistas Edgaras Montvidas, ledo ritulininkas Dainius Zubrus ir kiti. „Ši knyga kartu yra įsipareigojimas. Lietuvos ateities lyderių ugdymas – tai ne tik pilietiškų tėvų, atsidavusių mokytojų ir trenerių atsakomybė. Mes visi privalome padėti vaikams atsiskleisti, tobulinti savo sugebėjimus. Turime sudaryti sąlygas jaunuoliams tapti daug darančiais Lietuvos lyderiais“, – specialiai knygai „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ rašo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jaunuosius Lietuvos sportininkus, kūrėjus, visuomenininkus ir mokslininkus rekomendavo Lietuvos bendrojo lavinimo ir meno mokyklos, sporto centrai, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, mokinių organizacijos, užsienyje esančios lietuvių mokyklos, kitos įstaigos. Biografijos spausdintos gavus tėvų leidimą.

Leidybos idėjų centro redakcija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite