Trakų moterys rūpinasi savimi

Parašyta: 2015-09-09 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Sveikata, Trakai |

Giedrė Vaitiekienė

Giedrė Vaitiekienė

Pilates kūno treniravimo metodas sparčiai populiarėja visame pasaulyje, ypač JAV, Didžiojoje Britanijoje ir Skandinavijoje, nes jis labai efektyvus ir pasiekti rezultatai ilgalaikiai.

Jau trečius metus sėkmingai vedamos pilates treniruotės Trakuose, rugsėjo mėnesį pradeda naują sezoną. Pasak trenerės Giedrės Vaitiekienės: „ypatingai smagu matyti po vasaros grįžtančius veidus ir stebėti, jog vis daugiau žmonių pradeda intensyviai rūpintis savo sveikata bei savijauta.“

Kuo ypatingas Pilates treniruočių metodas?

Šis metodas išsiskiria tuo, kad treniruojant giliuosius raumenis, siekiama subalansuoti visus raumenis ir sukurti taisyklingą laikyseną. Pradžioje mokomasi anatomiškai taisyklingos kūno padėties – tai dubens, juosmens, šonkaulių, kaklo ir galvos padėties, bei kaip teisingai atlikti judesius. Didelis dėmesys skiriamas kvėpavimui. Siekiama derinti kvėpavimą apatine krūtinės ląstos dalimi su judesiu. Taigi, Pilates tai ir proto mankšta. „Tiktai protas sukuria kūną“ sakė J. Pilates.

Joseph Pilates, kurio vardu ir pavadinta kūno tobulinimo pratimų metodika, gimė Vokietijoje 1880 m. Būdamas silpnos sveikatos ir norėdamas sustiprėti, jis užsiiminėjo įvairiausiomis sporto šakomis, tad jo metodikoje galima rasti jogos, slidinėjimo, šokio, gimnastikos ir net savigynos elementų. Persikėlęs į Angliją, mokė Scotland Jardo policininkus savigynos ir imtynių. Vėliau ėmė taikyti pratimus reabilitacijai. Savo fizinių pratimų sistemą išpopuliarino ne tik Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, bet ir JAV, kur gyveno iki mirties. J. Pilates sukūrė keletą unikalių prietaisų kūno tobulinimui, kurie naudojami ir dabar.

Po J. Pilates mirties, Pilates metodas tobulinamas toliau, remiantis moksliniais tyrimais anatomijos ir reabilitacijos srityse.  Didžiojoje Britanijoje Pilates pratimai įtraukti į mokyklų programas.

Kuo naudingos Pilates treniruotės?

IMG_4540Pilates pratimai ne tik pagerina laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją. Ypatingas dėmesys skiriamas pilvo, apatinės nugaros, klubų, sėdmenų ir dubens raumenims. Juos sustiprinus, žmogus tampa lieknesnis ir aukštesnis, o kas svarbiausia – tai padeda atsikratyti nugaros skausmų. Dėl šiuolaikinio nejudraus gyvenimo būdo vieni raumenys sutrumpėja, kiti pailgėja, tampa spazmuoti ir skausmingi. Lėti, tolygūs tempimo judesiai padeda raumenims atsipalaiduoti ir vėl normaliai funkcionuoti.  Daugumos nuostabai, užsiėmimai pradedami atsipalaidavimu, o dėka ramaus ir gilaus kvėpavimo judesių metu, pagerėja kraujo apytaka bei deguonies pasisavinimas, o tai šalina įtampą ir nuovargį, pagerėja savijauta.

Kam skirta ši fizinių pratimų sistema?

Tai – labai universali sistema, tinkanti bet kokio amžiaus žmonėms, tiek aktyviai užsiimantiems sportu, tiek ir tiems, kurie niekada nesportavo. Judesiai lėti ir kontroliuojami, kas užtikrina, kad bus išvengta raumenų ir raiščių traumų. Pradedama nuo paprastų, bet tiksliai atliekamų judesių, vėliau palaipsniui pereinama prie sudėtingesnių, siekiant pamažu stiprinti jėgos ir ištvermės savybes.

Giedrė VAITIEKIENĖ

PILATES TRENIRUOTĖS

 

Fizinių pratimų sistema, kurios metu stiprinant

giliuosius raumenis kūnas tampa ilgesnis, lieknesnis,

stangresnis, pagerinama laikysena, lankstumas.

Jovariškės, Saulės g. 5.

Pirmadieniais ir trečiadieniais

Trys grupės 17.15 val. 18.30 val., 20.00 val.

Registracija ir informacija – 8688 99178.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *