Trakų parapijoje baigėsi „Alfa“ kursas

Parašyta: 2018-01-26 | Kategorija: Bažnyčia, Naujienos |

Sausio 14 d., sekmadienį, Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje vykusios  šv. Mišios buvo ypatingos – tądien buvo meldžiamasi ir už „Alfą“ kurso, kuris Trakų parapijoje vyko jau antrą kartą, dalyvius.

Savo liudijimais apie „Alfa“ kursą dalijosi Jūratė Kropienė. Šalia jos – (iš kairės) mons. Vytautas Pranciškus Rūkas, Trakų kleb. dek. Jonas Varaneckas ir Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos klierikas Arnas Vainauskas

„Alfa“ kursas – kas tai?

„Alfa“ kursas prasidėjo Didžiojoje Britanijoje, centriniame Londono rajone, Bromptone, Šventosios Trejybės anglikonų bažnyčioje XX a. 8 dešimtmečio pabaigoje. Pirminis kurso tikslas buvo neformalioje aplinkoje naujiesiems krikščionims pateikti pagrindinius Krikščionybės principus. 1990 m. buvęs teisininkas Nicky Gumbel perėmė kurso vedimą. Jis pastebėjo, kad toks kursas galėtų buti naudingas nelankantiems bažnyčios žmonėms, ir adaptavo medžiagą šiai klausytojų grupei. Po 1990 m. „Alfa“ kursas ėmė sparčiai plisti Didžiojoje Britanijoje ir už jos ribų. Šiuo metu 166 šalyse kasmet vyksta per 55 500 „Alfa“ kursų.
Trakų parapijoje „Alfa“ kursas pirmą kartą buvo organizuotas prieš trejus metus ir sulaukė tikinčiųjų susidomėjimo – jį lankė apie 60 dalyvių, jauniausiam tuo metu buvo 14 m., o vyriausiam – per  80 m. Šįkart „Alfą“ kursas sulaukė dar daugiau norinčiųjų – dalyvavo 67 dalyviai, vidutiniškai į paskaitas kaskart ateidavo apie 45 žmonės. Susitikimų metu buvo gilinamasi į Krikščionybę, dalijamasi patirtimi, vyko pokalbiai su įdomiais žmonėmis ir diskusijos įvairiomis temomis.
Džiugu, kad tarp atvykusiųjų pasidalyti tikėjimu ir papasakoti apie savo santykį su Dievu atvyko gerai žinomi žmonės, pvz., CRC Consulting įkūrėjas Donatas Ramonas, Vilniaus laisvųjų krikščionių bažnyčios pastorius, Laisvųjų krikščionių bažnyčių sąjungos vyskupas Artūras Rulinskas, Vilniaus Jėzuitų gimnazijos pilietinio ugdymo mokytojas Faustas Meškuotis, Lietuvos žurnalistas, laidų ir renginių vedėjas, labiausiai žinomas iš laidos „Dviračio žinios“ Rimas Šapauskas, Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto dekanas ir Religijos studijų katedros docentas dr. Benas Ulevičius, Vilniaus arkivyskupijos Caritas direktoriaus pavaduotoja karitatyvinėms veikloms parapijose Margarita Vyskupaitienė.
Po kiekvienos paskaitos dalyviai, pasiskirstę į grupeles, diskutavo apie tai, ką išgirdo iš pranešėjo.
„Alfa“ kursas yra skirtas tam, kad žmonės suprastų, kad Dievas – nėra tik bažnyčia; Jis yra gyvas ir gyvena žmonių širdyse“, – pasakojo pagrindinis „Alfa“ kurso vadovas Robert Gaičauskas. – Daugelis čia atėjo dvasiškai sužeisti, gal kažko gyvenime netekę, praradę, ieškodami atsakymų į savo klausimus. Dabar aš matau, kaip jų gyvenimas pasikeitė. Jie kitaip žiūri į savo kasdienybę, problemas, artimus žmones.“

Dalia Bagdžiuvienė prisipažino sužinojusi daug naujo apie tikėjimą

Liudijimai ir agapė

Šv. Mišios tą sekmadienį vyko įprasta tvarka, išskyrus tai, kad po homilijos „Alfa“ kurso dalyviai nešė atnašas – žvakę (simbolizuoja šviesą – Kristų), „Alfa“ knygelę (tai yra „Alfa“ kurso ženklas), pyragą bei duoną su vynu (simbolizuojančius Kristaus kūną ir kraują) – ir įteikė jas Trakų kleb. dek. Jonui Varaneckui. Pasibaigus pamaldoms susirinkusieji buvo raginami ne skirstytis namo, o kartu pabūti bendrystėje ir pasiklausyti lankiusiųjų „Alfa“ kursą liudijimų. Pirmoji savo išgyvenimais pasidalyti sutiko Jūratė Kropienė, kuri džiaugėsi, kad užsiėmimų metu susirado daug draugų, visi kartu dalijosi meile, šiluma, džiaugsmais ir vargais. „Po Alfa“ užsiėmimų važiuodavau namo tarsi ant sparnų, – prisimena moteris. – Norėjosi tą meilę, šilumą perduoti saviškiams ir visiems aplinkiniams.“ Taip pat ji prisipažino, kad kursas pagilino jos meilę Dievui, sužinojo daug naujų dalykų apie Tikėjimą.
Jūratei antrino ir Dalia Bagdžiuvienė, teigusi, kad sužinojo daug naujo apie Krikščionybę. Gilų įspūdį jai paliko savaitgalis Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo vienuolyne, kur įpusėjus „Alfa“ kursui, vyko rekolekcijos. „Mane palietė Dievo ranka, – pasakojo moteris. – Aš jaučiu, kad pradėjau mylėti žmones, skleisti gėrį.“ „Alfa“ kursą Dalia pradėjo lankyti viena, bet galiausiai įtikino dalyvauti ir savo vyrą. Sutuoktiniams tai padėjo atrasti šeimos pilnatvę.
Pasibaigus liudijimams Trakų kleb. dek. Jonas Varaneckas pasidžiaugė, kad Trakų parapijoje vyko „Alfa“ kursas. „Viešpaties keliai yra nežinomi ir kaip šiandien matome iš žmonių liudijimų, Dievas veikia įvairiais būdais, – sakė klebonas ir pridūrė: – Vienas dalykas kai tikėjimas yra kaip teorija, kitas dalykas, kai tikėjimas yra kaip gyvenimas. Linkiu būti drąsiais Dievo mokiniais.“ Po to visi buvo pakviesti į Trakų parapijos namus, kur vyko agapė ir nuoširdus bendravimas. Taip pat pabaigusiems „Alfa“ kursą klebonas dekanas Jonas Varaneckas įteikė padėkas ir dovanų – žvakides.

Trakų parapijos namuose vyko agapė

Ir dar….

Pirmas „Alfa“ kursas, vykęs prieš trejus metus, atnešė daug vaisių Trakų bendruomenei ir parapijai – susikūrė įvairios parapijiečių grupės: Trakų parapijos Šv. Faustinos savanorių grupė, Šventojo Rašto skaitymo maldos grupė, Šv. tėvo Pijaus užtarimo maldos grupė. Tikimės, kad ir antras „Alfa“ kursas bus vaisingas.

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ
Autorės ir Tado Ringio nuotr. n

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *