Trakų pilyje šeimininkaus Tovlis papa – Kalėdų Senelis iš Gruzijos

Parašyta: 2014-12-22 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

 

Praeitą šeštadienį Trakuose, Kalėdų senelių sostinėje, viešėjo ypač lauktas svečias. Pilies kieme ir savo rezidencijoje su vaikais skardeno Gruzijos Kalėdų Senelis – Tovlis papa. Į Trakus jį palydėjo  Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadzė.

„Tikrai visą šeštadienį Trakų pilį ir miestą valdė Tovlis papa. Jam, nusileidusiam iš kalnų ir lėktuvu iš Gruzijos atskridusiam į Lietuvą, tai nelengvas iššūkis. Tačiau su visais sunkumais padėjo susidoroti ambasadorė Khatuna, kuri labai myli Trakus, o Trakų gyventojai labai myli žaviąją ambasdorę“, – pasakojo vienas Kalėdų Senelių sostinės renginių sumanytojų, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, pastebėjęs, kad Gruzijos Kalėdų Senelis  lankėsi jau pernai, jam labai patiko ir todėl mielai vėl sugrįžta. Abipusį artimą ir šilumą nuolat kursto ir tai, kad Trakus ir net du Gruzijos miestus sieja tarptautinio bendradarbiavimo ryšiai.

Šia išskirtine proga Trakuose viešėjo ir iš Gruzijos miesto Telavio specialiai atvykęs jaunimo šokių kolektyvas „Anzor“, kuris nuo 13 val. koncertuavo pilies didžiojoje menėje. Kaip visada savaitgalį pilies kieme netruko kalėdinių koncertų, sporto varžybų, linksmųjų estafečių, o ant Galvės ežero kranto apžvalgos  aikštelėje – linksmybių su Trakų nykštuku.

Trakų seniūnas K. Vilkauskas ir Trakų turizmo informacijos centro direktorė L. Balčytienė tvirtina, kad per Kalėdų Senelių sostinės renginius  mieste svečių stipriai pagausėja.

Trakų seniūnas K. Vilkauskas ir Trakų turizmo informacijos centro direktorė L. Balčytienė tvirtina, kad per Kalėdų Senelių sostinės renginius mieste svečių stipriai pagausėja.

Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, apsilankiusi ką tik atvėrusiame duris Tradicinių amatų centre, dalyvavo labdaros akcijoje ir nupirko dovanėlių vaikams.

Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, apsilankiusi ką tik atvėrusiame duris Tradicinių amatų centre, dalyvavo labdaros akcijoje ir nupirko dovanėlių vaikams.

Kopija iš svedijos

Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Barbro Ruthstrom-Ruin su šviesų karūna ant galvos drauge su „Lango“ choru koncertavo Trakų pilies didžiojoje menėje.

Gruodžio 20 dienos vakarą Kalėdų Senelių sostinė pakvietė į Galvės Jazz fiestą džiazo klube „Slėnyje“, kuriame šįsyk koncertavo   The Schwings & Aistė Lasytė .

Sekmadienį 11 val. ryto kvietė šiaurietiško ėjimo žygis į Varnikų mišką, visu smarkumu, kaip ir kiekvieną savaitgalį, siautė kalėdinė mugė prieš savaitę atidarytame Tradicinių amatų centre. Tame pačiame pastate įsikūrė ir Trakų turizmo informacijos centras. Šis pastatas stūkso labai patogioje vietoje priešais tiltą į pilį ir todėl yra labai gausiai lankomas. Turistų iš užsienio, svečių iš Lietuvos antplūdį beregint pajuto Trakų TIC darbuotojai, kuo nuoširdžiai, be abejo, džiaugiasi.

„Kalėdų Senelių sostinės renginiai Trakuose vyksta jau ketvirtąjį kartą, tad svečių sulaukiame vis daugiau. Esame paskaičiavę, kad per visą mėnėsį, kol trunka šie renginiai, Kalėdų Senelių sostinę aplanko apie 300 tūkst. žmonių. Žinoma, daugiausia šeimos su vaikais, nes kur  kitur surasi  prašmatniai, pilyje, įsikūrusį kaskart vis kitos šalies Kalėdų Senelį, be to, gali pamatyti ir pabendrauti su tos šalies ambasadoriumi, išgirsti tos šalies dainų, pamatyti šokių“, – tvirtino Trakų seniūnas K. Vilkauskas.

Užpraeitą šeštadienį sostinės svečius sveikino Estijos ambasadorius Lietuvoje Toomas Kukk su šeima, pakvietęs  susitikti su Estijos Kalėdų seneliu Jouluanu ir su kalėdiniu ožiu Joulusokk,  pasižiūrėti Talino tautinio šokių kolektyvo „Kelmas ir kankorėžiai“ šokių, įsitraukti į žaidimus. O  sekmadienį kartu su Švedijos Kalėdų Seneliu, vadinamu Julmotenu,  tiesiog apstulbino šios šalies ambasadorė Lietuvoje Cecilia Barbro Ruthstrom-Ruin. Ambasadorė pakvietė į koncertą pilies menėje, kuriame dainavo drauge su mišriu choru „Langas“. Maža to, ambasadorė buvo užsidėjusi efektingą šviesų karūną, nes choras savo koncertą skyrė tadien paminėtai Šv. Liucijos dienai. Nuoširdžiai ir meistriškai atliktos dainos sujaudino kiekvieną, priminė jaudinantį Kalėdų laukimą.

Kalėdų Senelių sostinės renginiai Trakuose vyks iki pat Trijų Karalių. Išsamiai apie juos: www.kaledostrakuose.lt , www.trakai-visit.lt, www.trakaijazz.lt

Sigita NEMEIKAITĖ,
Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė,

 Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *