Trakų Pusiasalio pilyje atgis Viduramžių dvasia

Parašyta: 2018-06-12 | Kategorija: Istorija, Kultūra, Naujienos |

Birželio 16 d. į Trakus kviečia trečią dešimtmetį pradedąs renginys – Viduramžių šventė. Nuo vidurdienio iki vidurnakčio Pusiasalio pilyje skambės muzika, kausis riteriai, nagingumu stebins amatininkai, vyks paskaitos, edukacinės veiklos, senoviniai žaidimai ir pramogos. Renginio organizatorius – Trakų istorijos muziejus.

„Siekiame, kad renginys būtų edukacinio pobūdžio, dėl to visiems dalyviams yra taikomi griežti istoriškumo reikalavimai,“ sako Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas.

Šiemet šventėje dalyvaus beveik 200 dalyvių: karybos ir viduramžių gyvensenos rekonstrukcijos klubų nariai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos, amatininkai, muzikantai, muziejaus darbuotojai.

Didelę programos dalį sudarys karybos klubų pasirodymai. Lietuvą atstovaujantys Senovės baltų kovų brolija Vilkatlakai, Kauno karo istorijos klubas, LDK Varčiai, Hospitalierai ir Varingis kartu su Baltarusijos Bielyj Tur ir Vieruš bei Šv. Mauricijaus kuopa iš Latvijos pristatys LDK ir Kryžiuočių ordino karinius vienetus, kovas, parakinius šaunamuosius ginklus ir unikalias šarvų rekonstrukcijas. Šarvai buvo atkurti pagal kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto Didžiojo 1379 m. antspaudus ir Jogailos 1382 m. antspaudą. Olštyno pilies riterių brolija iš Lenkijos atkurs viduramžių gyvenimo scenas: maištą prieš kunigaikštį, jo numalšinimą ir pasekmes. Taip pat vyks šio klubo narių organizuojamos rungtys žiūrovams bei mažiesiems renginio lankytojams.

Nemažai dėmesio Viduramžių šventėje bus skirta amatams ir senosioms technologijoms. Šiemet renginyje dalyvaus per 30 amatininkų, pristatančių tradicinius amatus – puodininkystę, juostų vijimą, kalvystę, juvelyriką, knygrišystę, pynimą, gintaro ir kanapių pluošto apdirbimą, medžio drožybą, vėlimą iš vilnos, viduramžių rūbų siuvimą, kojinių mezgimą adata bei siūlų dažymą.

Viename iš pilies bokštų bus skaitomi pranešimai apie istorinius kovos menus, viduramžių tradicijas, amatus, pirmą kartą vyks protų mūšis „Įdomieji viduramžiai“. Viduramžių dvasią padės pajusti iliuzionistas ir žonglierius Viačeslavas Mickevičius, kurio pasirodymai priverčia šypsotis net ir didžiausius skeptikus.

Dainomis ir šokiais svečius linksmins, pasimokyti šokių žingsnelių kvies viduramžių muzikos ansamblis Lity Taler iš Baltarusijos. Viduramžių kolektyvai, šokėjai Saltus gladii ir muzikai Ambera parodys dvi programas – dvaro ir prastuomenės šokius. Vakarėjant bus galima pasiklausyti grupių Obelija, Korys ir Kamanių šilelis. Tradiciškai renginį vainikuos ugnies šou – naują programą parodys šokio ir ugnies studija Čiutyta Plius.

Su renginio programa galite susipažinti internete: www.trakaimuziejus.lt ir renginio Facebook paskyroje.

Brigita BALČYTIENĖ,

Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *