Trakų pusmaratonis – 2000 dalyvių iš 15 šalių

Parašyta: 2014-05-16 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Sportas |
Trakų pusmaratonio akimirkos

Trakų pusmaratonio akimirkos

Visuomet sulaukiantys minios lankytojų, įspūdingu kraštovaizdžiu žavintys užsienio svečius Trakai tampa ne tik pilių ir irklavimo miestu, bet pelnytai gali būti vadinami pavasarine bėgikų sostine, turinčia solidų ir visame regione žinomą pusmaratonį.
Antrą gegužės sekmadienį Trakuose nuo pat ryto rinkosi bėgimo profesionalai ir mėgėjai – į senąją Lietuvos sostinę jie atvyko išmėginti savo jėgas 21,097 km, 10 km ir 5 km distancijose, šiaurietiškojo ėjimo varžybose ar vieno kilometro komandiniame bei vaikų bėgimuose.
Antrajame „General Financing“ Trakų pusmaratonyje prie starto linijos stojo arti 2000 dalyvių.
Tarptautiniame renginyje varžėsi kone visas Lietuvos bėgimo olimpas. Pusės maratono distancijoje dalyvavo olimpietės Živilė Balčiūnaitė ir Rasa Drazdauskaitė, 10,5 km nuotolyje varžėsi Remalda Kergytė ir Vaida Žūsinaitė. Vyrams  atstovavo Lietuvos bėgimo lyderiai Valdas Dopolskas, Justinas Beržanskas ir Tomas Venckūnas. Šiemet Trakų pusmaratonio dalyviai rungėsi dėl itin masinančio prizinio fondo – 15 tūkst. litų.
„Šiais metais Trakų pusmaratonio dalyvių skaičius viršijo mūsų lūkesčius, o lietuviams konkurenciją sudarė stiprūs užsienio šalių bėgikai. Renginyje sulaukėme bėgikų iš 15 užsienio šalių, dauguma atvyko iš Lenkijos ar Baltarusijos, tačiau dalyvavo ir Japonijos bei Naujosios Zelandijos piliečių,“ – kalbėjo Trakų pusmaratonio organizatoriusEvaldas Martinka.
Varžybų dalyviai bėgdami galėjo mėgautis įspūdingu kraštovaizdžiu, kadangi didžioji trasos dalis buvo nusidriekusi palei ežerą su nuostabaus grožio Trakų pilies peizažu fone. Šiemet pusmaratonio rungties bėgikai turėjo įveikti ne keturis ratus kaip pernai, o du. Trakuose pastačius naują tiltą, pasikeitė ir trasa, tačiau dėl to ji tapo tik įdomesnė ir greitesnė bei itin tinkama bėgimo rezultatų gerinimui.
Pagrindinėje Trakų pusmaratonio distancijoje varžėsi arti 500 dalyvių. Vyrų kategorijoje šiais metais greičiausi buvo iš svetur atvykę bėgikai – pusmaratonį laimėjo baltarusis Jurijus Kaptserau (1:07:03), antroje vietoje liko per valandą 8 minutes ir 59 sekundes rungtį įveikęs lenkas Wojciechas Kopećas. Keliolika sekundžių nuo lenko atsilikęs Remigijus Kančys (1:09:14 val.) varžybose užėmė trečiąją vietą. O pernai Trakų pusmaratonį laimėjęs kaunietis T. Venckūnas šiemet atbėgo penktas (1:11:30 val.).
Pusmaratonio rungties moterų kategorijoje pergalę užsitikrino Rasa Drazdauskaitė, nuotolį įveikusi per valandą 17 minučių ir 11 sekundžių. Antra finišavo Milda Vilčinskaitė (1:21:56 val.), aplenkusi moterų įskaitoje trečioje vietoje likusią Živilę Balčiūnaitę (1:22:40 val.).
Iššūkį aplenkti vėją priėmė ir 21,097 km nuotolį įveikė aktoriai Rolandas Kazlas (1:34:51 val.) bei Leonardas Pobedonoscevas (1:47:17 val.). Žinomi vyrai Trakų pusmaratonyje dalyvavo ir pernai .
Trakų pusmaratonio 10,5 km bėgime tarp daugiau nei 600 dalyvių nugalėtojais tapo J. Beržanskas ir R. Kergytė.
J. Beržanskas 10 su puse kilometrų įveikė per 33 minutes ir aplenkė prieš metus šioje Trakų pusmaratonio rungtyje nugalėjusį, antroje vietoje finišavusį Valdą Dopolską (34:37 min.). Trečias atbėgo Vitalijus Afanasjevas, distanciją įveikęs per 36 minutes ir vieną sekundę.
Tarp moterų nugalėjusi R. Kergytė finišo liniją kirto po 37 minučių ir 30 sekundžių. V. Žūsinaitė liko antra (38:11 min.), o trečią vietą moterų įskaitoje užėmė gerokai nuo 10,5 km ryngties lyderių atsilikusi Aurika Balsytė (44:30 min.).
Trumpesnį 5 km nuotolį Trakuose ryžosi įveikti per 500 bėgikų. Greičiausiai atbėgo 17 minučių ir 13 sekundžių atbėgo ir rungties nugalėtoju tapo Paulius Bieliūnas. Antrasis finišavo Andrejus Jegorovas (17:25 min.), o trečiasis – Augustas Jakubynas (17:50 min.).
5 km moterų įskaitoje pirma atbėgo Simona Janavičiūtė (22:20 min.), antra – Kristina Gudaitytė (23:10 min.), o trečia – Ieva Viršilaitė (24:19 min.).
Patys jauniausi varžybų dalyviai jėgas ir kojų stiprumą išbandė vieno kilometro nuotolyje, o šeimos varžėsi komandinėje 1 km rungtyje – trasoje dar vėžimėliuose gulinčius ateities bėgikus stūmė tėveliai.
Sportiškiausia „General Financing“ Trakų pusmaratonio komanda tapo įmonės „Barclays“ kolektyvas, kurio gausų būrį sudarė per  40 bėgikų. Beje vien iš Trakų įvairiose distancijose šiemet bėgo apie 60 dalyvių, o pernai tik keleta.
Šių metų Trakų pusmaratonis buvo skirtas 10 metų Lietuvos narystės Europos Sąjungoje paminėti. Pasak organizatorių, bėgimo tradicijas senojoje Lietuvos sostinėje atgaivinęs tarptautinis Trakų pusmaratonis vyks ir kitąmet – bėgikai Trakuose bus laukiami 2015 m. gegužės 10 d.
Norėtųsi tarti padėkos žodžius Trakų rajono savivaldybės merui Vytautui Zalieckui, ne tik vadovavusiam Trakų pusmaratonio darbo grupei, bet ir radusio laiko tarti pasveikinimo žodį pagrindinei bėgikų grupei ir pistoleto šūviu  duoti jiems startą, savivaldybės administracijos direktoriui Renatui Dūdžiui , Trakų policijos komisariato darbuotojams ir komisarui Valerijui Vincukevič už profesionalią pagalbą užtikrinant viešąją tvarką ir transporto srautų sureguliavimą , Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centrui už pagalbą organizuojant šį renginį, Trakų seniūnui Kęstučiui Vilkauskui ir jo kolektyvui už palaikymą ir paramą, UAB „Trakų paslaugos“  direktoriui Aurelijui Šmigelskas už pagalbą,  visiems savanoriams, visiems, prisidėjusiems prie šio puikaus renginio organizavimo bei visiems rėmėjams . Taip pat dėkojame Trakų žmonėms už supratimą bei atsiprašome  jų už sukeltus nepatogumus. Ačiū visiems ir iki susitikimo 2015 metų  gegužės 10 dieną Trakų pusmaratonyje.

Kęstutis RAMANAUSKAS,
Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius
Evaldas Martinka
Asociacijos „Sporto renginiai“ direktorius
Vytauto Žemaičio nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *