Trakų r. PK svečiaviosi Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos penktokai

Parašyta: 2014-11-14 | Kategorija: Naujienos, Policija, Savivaldybė, Trakai |

Jau eilę metų Trakų rajono policijos komisariatas moksleiviams organizuoja atvirų durų dienas. Lapkričio 11 d. policijos komisariate lankėsi Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos 5 klasės moksleiviai. Svečius pasitiko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėja Jurgita Satkauskaitė ir tyrėjas Darius Kareiva. Pareigūnė lankytojams paaiškino, kad policijos komisariate Operatyvaus valdymo poskyryje pareigūnai dirba visą parą, ir atsitikus nelaimei, čia galima kreiptis bet kuriuo paros metu. Operatyvaus valdymo poskyrio vyresnysis postinis R. Urbanovičius penktokam paaiškino policijos pajėgų valdymo sistemos veikimo principus, parodė kokią specialiąją techniką policijos pareigūnai naudoja tarnyboje. Paaiškino, kokia duomenų sistema gali naudotis policijos pareigūnai. Moksleiviai atidžiai stebėjo policijos komisariate įrengtus monitorius, kuriuose matomas vaizdas, kurį filmuoja mieste įrengtos kameros.

Apžiūrėję Operatyvaus valdymo poskyrio patalpas, vaikai apsilankė Trakų policijos komisariato kieme. Prevencijos poskyrio tyrėjas Darius Kareiva ekskursijos dalyviams paaiškino, kokiais atvejais policijos pareigūnai į įvykio vietą vyksta su įjungtais garso ir šviesos signalais. Paaiškino, kodėl policijos  pareigūnai naudojasi radijo stotimi ir kiekvienas turi jam priskirtus šaukinius.  Mokiniai apžiūrėjo policijos automobilius, motociklus, rėdžius.

Vėliau penktokai atvyko į komisariato susirinkimų salę, kur turėjo galimybę apžiūrėti komisariato muziejų, įvairias nuotraukas, suvenyrus bei prizus, gautus už pareigūnų bei Jaunųjų policijos rėmėjų dalyvavimą konkursuose bei sporto rungtyse. Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Vlada Černienė mokiniams paaiškino, kokia yra policijos struktūra ir kodėl vieni pareigūnai darbe dėvi policijos uniformą, o kitų pareigūnų negalima atskirti nuo paprastų piliečių. Peržiūrėjus vaizdo medžiagą „Saugus bendravimas internetu“, su vaikais buvo diskutuota, kokie pavojai gali tykoti neatsakingai, neapgalvotai bendraujant internetinėse pažinčių svetainėse, kalbėta, kokiose vietose ir kokiu laiku galima susitikti su naujais internetiniais draugais, kad netapti nusikaltimo auka, nepatekti į vergovės pinkles.

 Ekskursijos pabaigoje nepilnamečiams buvo priminta apie atšvaitų svarbą ir kaip jie turėtų būti teisingai prisegti. Na, o kad vaikai nepamirštų prisisegti atšvaito ir būtų matomi kelyje, policijos pareigūnai palinkėjo saugaus kelio ir padovanojo vaikams po atšvaitą.

 

 

 

Vlada ČERNIENĖ,

 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Trakų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus

Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė 

Penktokai

Penktokai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *