Trakų r. Rūdiškių gimnazijos viešnagė Švietimo ir mokslo ministerijoje

Parašyta: 2014-11-20 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Rūdiškės, Seniūnijos, Trakai |

Švietimo ir mokslo ministerijoje 2014 m. rugsėjo 24 d. buvo pristatytas ESF projektas ,,Alternatyvusis ugdymas“. Patirtimi dalijosi projekto organizatoriai, tyrėjai ir trys respublikos mokyklos, dvejus įgyvendinusios Komunikacinį modelį. Kartu su alternatyvųjį ugdymą išbandžiusiomis mokyklomis pristatyme dalyvavo ir Trakų r. Rūdiškių gimnazija. Trakų rajono Rūdiškių gimnazija į projekto ,,Alternatyvusis ugdymas“ veiklą įsitraukė 2012 m. Pasirinkusi Komunikacinį modelį, gimnazija siekė sustiprinti bendruomenės bendravimą ir pagerinti ugdymo kokybę, kurti patrauklesnę mokymosi aplinką. 2012-2013 m. m. projektas buvo išbandytas žaidybiniu būdu, o 2013-2014 m. m. vyko tikrasis komunikacinio modelio įgyvendinimas. Į veiklas buvo įtraukti 5-7 klasių mokiniai ir šiose klasėse dirbantys mokytojai.

Rūdiškių gimnazijos atstovai Švietimo ir mokslo ministerijoje

Rūdiškių gimnazijos atstovai Švietimo ir mokslo ministerijoje

Švietimo ir mokslo ministerijoje Rūdiškių gimnazijai atstovavo projekto komanda – direktorė J. Martyncevienė, mokytojos Z. Bartkevičienė, M. Krutikovienė, V. Patinskienė ir 7-8 klasių mokiniai: V. Petrovaitė, A. Chmelevskis, O. Aliukonytė, A. Andriulionis, G. Lizunaitė, G. Michalovska. Gimnazijos vadovė ir mokytojai pabrėžė komunikavimo įgūdžių ugdymo svarbą ir naudą – mokydamiesi įsiklausyti ir išgirsti kitą, pasakyti ir susitarti, vaikai geriau jaučiasi mokykloje, pagerėja jų mokymosi rezultatai. Pasidžiaugta, kad dalyvavimas projekte paskatino mokinius veikti, skleisti kūrybines idėjas, sutvirtino mokytojų ir mokinių santykius. Projektinės veiklos įspūdžiais dalijęsi mokiniai pasakojo apie sutartis, kurias pasirašė su mokytojais ir tėvais, savo mokymosi planus, organizuotas klasių akcijas bei pagerėjusį bendravimą su bendraklasiais. Apibendrinant pristatymą pastebėta, kad projektas ,,Alternatyvusis ugdymas. Komunikacinis modelis“ padėjo puoselėti pagarbą vaiko asmenybei, laisvei ir teisei priimti sprendimus ir paskatino natūralų patirtinį mokymąsi.

Spalio 29-30 d., per mokinių rudens atostogas, 5 rajono mokyklų komandos turės galimybę Rūdiškių gimnazijoje susipažinti su projekto metu išbandytais metodais seminare ,,Komunikavimo įgūdžių ugdymas. Mokinių įtraukimas į mokyklos kultūros kūrimą ir valdymą“.

Zita BARTKEVIČIENĖ,

 Projekto ,,Alternatyvusis ugdymas“ mokytoja-patarėja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *