Trakų rajono bendrovėse dirbs nepriklausomi valdybų nariai

Parašyta: 2019-11-29 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakų rajono savivaldybės valdomos uždarosios akcinės bendrovės ,,Trakų autobusai“, „Trakų vandenys“, ,,Trakų paslaugos“ ir Trakų šilumos tinklai turi išrinktas naujas valdybas.

Trakų rajono savivaldybė

Jas sudaro 5 nariai: 3 yra nepriklausomi, 2 – skirti steigėjo. Siekiant, kad nepriklausomi nariai būtų įvairių kompetencijų turintys profesionalai, jie buvo atrenkami pagal šias pagrindines pozicijas: sukaupę vadovavimo patirtį ir išmanantys komunalinių, reguliuojamų paslaugų tiekimo ir plėtros, vadybos, žmogiškųjų išteklių valdymo, strateginio planavimo ir valdymo, mažmeninių paslaugų tiekimo sritis.
Iš viso reikėjo atrinkti 12 nepriklausomų valdybos narių keturiose bendrovėse. Paraiškas dalyvauti atrankose pateikė 35 pretendentai. Atitiko reikalavimus ir buvo pakviesti į atranką 32, į pokalbius atvyko 28. Atranką vykdė komisija, susidedanti iš įvairių sričių savivaldybės administracijos specialistų.
Kiekvienam pretendentui buvo skiriama pusė valandos. Visiems pretendentams buvo užduodami vienodi klausimai, kuriais siekta išsiaiškinti turimas kompetencijas, vadovaujamo darbo patirtį, supratimą apie uždarųjų akcinių bendrovių veiklą, apie valdybos kompetenciją, teises ir pareigas. Taip pat buvo prašoma trumpai pristatyti, kokius pokyčius jie siūlytų bendrovei ar bendrovėms, kurių valdybos nariais pretenduoja būti, kaip įsivaizduoja tų bendrovių tolimesnę veiklą. Kadangi visi pretendentai savo anketose nurodė turintys įvairių kompetencijų ir patirčių, buvo prašoma pristatyti savo ankstesnės veiklos asmeninės lyderystės ar pokyčių inicijavimo pavyzdžių, kurie turėjo teigiamo poveikio įmonės veiklai. Taip pat pokalbio metu buvo siekiama išsiaiškinti kandidatų motyvaciją bei, jų nuomone, galimus trukdžius ir iššūkius būsimoje veikloje.
Visus pretendentus sąlygiškai būtų galima suskirstyti į tris grupes. Pirmoji grupė – aukštos kategorijos vadybininkai, turintys vadovavimo ir nepriklausomų valdybos narių bendrovėse darbo patirties, žinių ir strateginių gebėjimų, sugebantys vertinti problemas, galintys valdyti rizikas ir t.t. Šie pretendentai buvo pakankamai detaliai išsinagrinėję visą viešai prieinamą informaciją apie akcinių bendrovių veiklą, finansines ir veiklos ataskaitas, įmonių audito išvadas, turėjo susidarę įmonių veiklos vizijas ir jas pristatė. Antra grupė – stiprūs gamybininkai, dažniausiai inžinieriai ir technikai, vadovaujantys savo įkurtoms įmonėms, kurių veiklos pobūdis artimas savivaldybės akcinių bendrovių funkcijoms. Jie puikiai pristatė bendrovių silpnąsias ir stipriąsiais veiklos sritis, turėjo siūlymų dėl jos gerinimo, ypač įmonių technologinėje ir techninėje srityse, infrastruktūros plėtroje. Ir trečia grupė – tai žmonės, ieškantys savirealizacijos ir karjeros galimybių, bet negalėję pasiūlyti mums reikiamų kompetencijų ir patirties.
Džiugu, kad gausiame pretendentų būryje tikrai buvo išskirtinų asmenybių, tikrų profesionalų, turinčių akcinių bendrovių ar kitų sudėtingų ir stambių įmonių valdymo patirties, matančių ir gebančių suformuluoti bendrovių ateities vizijas ir strategijas. Komisijos narių nuomonė skyrėsi nežymiai, nes lyderiai buvo aiškūs. Manome, kad atrinkti tikrai stiprūs valdybų nariai. Visi jie sutiko dirbti valdybose.
Nepriklausomų valdybų narių darbas valdybose apmokamas. Jiems nustatytas valandinis atlygis už darbą, kurio suma sudarytų ne daugiau kaip 15 procentų įmonės vadovo atlyginimo.
Savivaldybės administracijos skiriamų valdybos narių darbas valdybose nėra apmokamas.

 

UAB „Trakų autobusai“ valdyba

Romuald Zviagin, Trakų rajono savivaldybės administracijos Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vedėjas, Birutė Cvirkienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus specialistė, Edvardas Makšeckas, nepriklausomas valdybos narys, Orijana Mašalė, nepriklausoma valdybos narė, Dalia Kėvalaitė-Milinavičienė, nepriklausoma valdybos narė.

 

UAB „Trakų vandenys“ valdyba
Anželika Geiciūnienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo administravimo ir viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė, Danė Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos valdymo, finansų ir ekonomikos specialistė, Kęstutis Vasiliauskas, nepriklausomas valdybos narys, Virginijus Jakubonis, nepriklausomas valdybos narys, Andrius Petraitis, nepriklausomas valdybos narys.

 

UAB „Trakų paslaugos“ valdyba
Irena Karpičienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo skyriaus vedėja, Diana Bagdevičienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vyr. specialistė, Erlandas Jakubonis, nepriklausomas valdybos narys, Valdas Klimantavičius, nepriklausomas valdybos narys, Ovidijus Barkauskas, nepriklausomas valdybos narys.

 

UAB Trakų šilumos tinklų valdyba
Edita Merkevičienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus specialistė, Danė Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos valdymo, finansų ir ekonomikos specialistė, Mindaugas Nevardauskas, nepriklausomas valdybos narys, Orijana Mašalė, nepriklausoma valdybos narė, Audronė Žilionienė, nepriklausoma valdybos narė.

Darius KVEDARAVIČIUS,
Trakų rajono savivaldybės
administracijos direktorius

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *