Trakų rajono biudžetas – ir vėl rekordinis!

Parašyta: 2019-02-25 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė |

Vasario 21 dieną Trakų rajono savivaldybės taryba patvirtino rajono 2019 metų biudžetą – jis sieks beveik 42 mln. eurų ir tai yra didžiausias rajono istorijoje biudžetas. Palyginti su 2018 metais, šių metų biudžetas yra 2,6 mln. eurų didesnis nei pernai. 2018 m. biudžetas taip pat buvo rekordinis, tačiau 6,4 proc. mažesnis nei šiemet.

Vasario 21 dieną rajono savivaldybės taryba patvirtino rajono 2019 metų biudžetą – jis sieks beveik 42 mln. eurų

Didžiausia asignavimų dalis tradiciškai bus skiriama švietimui – 16,4 mln. eurų, tai sudaro 39,4 proc. viso savivaldybės biudžeto. Palyginti su 2018 metais, švietimui skiriamos lėšos išaugo 8,6 proc. Dotacija ugdymo reikmėms (mokinio krepšeliui) taip pat didėja 8,3 proc. ir sieks 8,9 mln. eurų. Investicijų programai planuojama skirti 8,6 mln. eurų, tai yra 0,7 mln. (9,3 proc.) daugiau nei pernai. Socialinei sričiai skiriama 4,8 mln. eurų, tai yra beveik 0,4 mln. eurų (8,2 proc.) daugiau nei pernai.
Rajono savivaldybė yra pradėjusi 33 investicinius projektus, kurių vertė – 35 mln. eurų, iš jų 4,5 mln. erų – savivaldybės biudžeto lėšos. Šie projektai bus įgyvendinti iki 2022 metų. Vieni svarbiausių – pradėti ir tęsiami Lentvario geležinkelio pervažos-tunelio, Trakų aplinkkelio statybos, Lentvario kultūros rūmų ir bibliotekos, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos renovacijos, šio miesto trijų gatvių, laisvalaikio zonų, viešųjų erdvių ir kiemų sutvarkymo, Rūdiškių ir Paluknio viešųjų erdvių, Trakų gimnazijos sporto salės, Trakų pėsčiųjų takų įrengimo, rengiami Lentvario pradinės mokyklos sporto salės statybos, Trakų kultūros rūmų, Trakų ir Lentvario baseinų techniniai ir investiciniai projektai.
Asignavimai darbo užmokesčiui 2019 metų biudžete didėja vidutiniškai 8,7 proc. Darbo užmokesčio augimą lėmė nauja mokesčių reforma ir atlyginimo bazinio dydžio padidinimas, taip pat minimalios mėnesio algos didinimas, priešmokyklinio, ikimokyklinio ugdymo pedagogų darbo užmokesčio didinimas, mokinio pagalbos specialistams, socialinių paslaugų srities, kultūros ir meno darbuotojams padidinti atlyginimai.
2019 m. savivaldybės savarankiškoms funkcijoms planuojama skirti 21 mln. eurų, tai yra 784 tūkst. eurų daugiau nei pernai. Didėja ir lėšos valstybės perduotoms savivaldybei funkcijoms atlikti – palyginti su 2018 metais, šios lėšos išaugo 238 tūkst. eurų (11,84 proc.).
Išsami informacija apie Trakų rajono biudžetą pateikiama www.trakai.lt, Naujienų skiltyje, rašinyje „Trakų rajono savivaldybės 2019 metų biudžetas“.

Trakų rajono savivaldybės informacija
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *